15

Slovanka
Žabiny Brno

Žabiny po boji vítězí

Předehrávkou šestého kola dnes pokračoval program RENOMIA ŽBL. Došlo na střet dvou týmů, které ve svých prvních zápasech uspěly, po svátečním duelu však zůstal neporažený jen jeden, a to Žabiny Brno. Ty si dojely pro druhou výhru ročníku a krátce se dostaly na první příčku tabulky, když přehrály v Benešově tým Slovanky 69:50.

Domácí tým, který v úvodním duelu překvapil Strakonice, se v souboji s favoritem držel do páté minuty, kdy mládežnická reprezentantka Kateřina Zeithammerová otáčela trojkou na 7:6 pro Slovanku. Od té doby uzavřely Žabiny první čtvrtinu sérií 13:2 a převzaly kontrolu nad utkáním. V tu chvíli to vypadalo, že Žabiny podle očekávání soupeřky přejedou a dojdou si pro hladkou výhru, opak byl ale pravdou. Slovanka se ve druhé čtvrtině rozstřílela, Brňanky hrály nekoncentrovaně a dovolily soupeřkám rychlý přechod dopředu a domácí začaly stahovat. V poločase byl rozdíl čtyřbodový a když pak Slovance vyšel i nástup do druhé půle, mohla Denisa Harapesová trojkou čtrnáct minut před koncem srovnat skóre. V tu chvíli se ale přeci jen projevila větší zkušenost a vyhranost týmu Žabin. Svěřenkyně trenéra Pruši si došly pro fauly, dokázaly trefit některé těžší střely a nepříjemnému soupeři utekly zpět do dvouciferného náskoku. V závěru Slovance došly síly a konečný výsledek tak úplně neodpovídá průběhu, ve kterém byly domácí hráčky soupeřkám zdatným protivníkem.

Při střeleckém trápení z pole obou družstev se nejvíc prosazovalo přímo zpod koše, proto byla nejlepší střelkyní duelu hostující pivotka Anna Jurčenková se 14 body, sekundovala jí jedenáctibodová Kateřina Galíčková a deset bodů dodala Sarah Beránková. Slovanka se opírala o dvanáct bodů Zeithammerové.

21 30 51 2 14 16 15 21 19 84 69

Dva celky, které uspěly v úvodním utkání nového ročníku se střetnou v předehrávce šestého kola v rámci svátečního dne 28. září. Hladká výhra brněnských Žabin proti Trutnovu 83:44 se dala po výborné přípravě svěřenkyň Viktora Pruši asi očekávat, Slovanka si však hned v úvodním zápase celé ligy dokázala poradit v repríze série o deváté místo se Strakonicemi relativně hladce 79:64 a ukázala, že letos by chtěla s mírně posíleným kádrem útočit na play off. V rámci loňské sezóny se oba celky střetly dvakrát v základní části a v obou případech zvítězily Brňanky minimálně dvacetibodovým rozdílem. Favoritem budou i v úterý ve sportovní hale v Benešově.