26.0

#25
28.0

Brno v dramatu uhájilo domácí halu

KP Brno je i po třetím kole neporažené a zůstává se suverénem USK Praha jediným neporaženým týmem soutěže. Brňanky ve vyrovnané bitvě přehrály Slavii Praha nejtěsnějším rozdílem 74:73, když je táhla jedenadvaceti body Michaela Stará.

Duel dvou elitních ligových týmů byl od začátku velmi vyrovnaný, když se oba celky střídaly ve vedení a žádný z nich si nezískal větší náskok. Většinu prvního poločasu měly více navrch hostující Pražanky, které lépe střílely, ale nedokázaly si vypracovat vyšší náskok než pětibodový. Třetí čtvrtina ale patřila jednoznačně domácím hráčkám, které přitvrdily v obraně, přestaly ztrácet míče, zlepšily se v doskakování a díky vyhrané desetiminutovce poměrem 23:12 utekly až do devítibodového náskoku. Ten ale nedokázaly udržet a po sérii 9:0 otáčela Američanka Jamison-Myers čtyři minuty před koncem na 65:64 pro Slavii. Od té doby to byla pravá basketbalová bitva. Brno čtyřmi body v řadě otočilo, Pražanky odvětily stejnou sérií a znovu šly do vedení. Dvě minuty před koncem na hranici kroků skórovala Brňanka Sládková, na její koš však vzápětí odpověděla Wingate. Brno poslala do vedení minutu před koncem šestkami Madden, která po předloňském odchodu z KP Brno působila ve Slavii, aby se vrátila znovu do Brna. Slavia pak nepřevedla dva dobré útoky a Gill po doskoku získala faul a proměnila obě šestky. V divokém závěru už stačila Barbora Jindrová jen snížit a Slavia pak nedokázala Brňanky včas faulovat.

Další skvělý zápas přidala Michaela Stará, která na 23 bodů z minulého kola navázala jedenadvacetibodovým výkonem, doplnily ji Američanky Gill s 19 body a 11 doskoky a Madden 13 body. Slavia měla oporu v Wingate, která dala 26 bodů, Theiner přidala 13 bodů a Jamison-Myers dodala 10 bodů.

6 28 34 1 11 8 14 25 25 73 73

Přestupy mezi českými kluby nejsou vzácné už ani v podání zahraničních hráček. Jejich návraty do původního klubu však neobvyklé jsou. Americká pivotka Steph Madden začala v ŽBL jako hráčka KP Brno, pak si odskočila do BLK Slavia Praha, aby se zase po roce do Králova Pole vrátila. V minulé sezoně se proti Brňankám zapsala 13 a 26 body, jak si povede proti Pražankám?

Utkání KP Brno - BLK Slavia Praha se hraje ve středu 10. října od 17:30 v Brně v hale v ulici Vodova.