7

#1
3.0

Stamenkovič řídil výhru No.2

Nový srbský playmaker Pedja Stamenkovič se nováčkovi začíná vyplácet. S Opavou to ještě nevyšlo, ale Medvědi už se v Hradci museli sklonit a po porážce 88-74 musejí děkovat Brňanům, že šest kol do konce základní části jsou stále jen výhru za skupinou A1. Na druhé straně Kingspan ve svém 16. zápase oslavil druhou výhru.

Kolín zkusil nezvyklý sestavový tah, když playmaker Walton přišel až po pěti minutách z druhé vlny, a to za vyrovnaného stavu. Ten hosté udrželi jen do konce 16. minuty. Pak už jim zápas začínal utíkat. Závěr poločasu prohráli 10-2, a když v úvodu třetí čtvrtiny Sedmák, Onřej Peterka a Canda natáhli trhák až na 60-41, osmiminutovka obepínající poločasovou přestávku ztracená v poměru 23-5 Medvědům srazila vaz, neboť pak už bylo maximem hostů Waltonem tažené snížení na 70-65 7:30 do konce.

Vítězové se opírali o Sedmáka (20+9 doskoků), Peterku, Canda (po 15), Lošonského (14+11 doskoků) a autora téměř triple doublu Stamenkoviče (11+10 asistencí a 8 doskoků). Kolín, který minul 10 šestek, drželi Thompson (19+7 doskoků), Walton (15), Pajovič (13+8 doskoků) a Číž (10), jen 16 minut s 2 body odehrál Šafarčík. Domácím patřily především trojky (25/9 – 30/4) a doskoky (50-40).

Absence Hradce: možná stále křídelník Pandula

Absence Kolína: křídla Vocetka a Merta (oba koleno)

Oba celky se spolu během pár měsíců utkávají už počtvrté, ovšem po výrazném personálním vývoji v obou kádrech na předchozí duely není třeba brát zásadní zřetel. Nováček má nyní ve svých řadách třetího a šestého střelce ligy, tedy slovenské podkošové pilíře Lošonského a Sedmáka, kteří tým spolu s guardem Candou v posledních zápasech s výjimkou Opavy několikrát málem dotlačili k úspěchu, ale kousek k němu vždy nakonec chyběl. To už budou chtít Sokoli rozhodně změnit, zejména po zřejmě zásadním posílení o rozehrávače Stamenkoviče, který se stal už šestým cizinem v týmu.

Lubomír Peterka (trenér Kingspan Královští sokoli): „V sobotu nás čeká další z řady zápasů, kdy musíme zabrat. Máme Kolínu co vracet z prvního zápasu a pečlivě se připravujeme na jeho hru, kterou zdobí málo ztrát a hodně bodů z protiútoků. Věřím, že s dvěma posilami jsme silnější, na druhou stranu Kolín není nováček, porazil nás, získal výhru mimo jiné nad Pardubicemi a tak musíme nastoupit soustředění a s pokorou.“

Peter Sedmák (power forward Kingspan Královští sokoli): „Bude to v průběhu čtyř měsíců už můj čtvrtý zápas proti Kolínu. Chci vyhrát, stejně jako celý tým. Na to potřebujeme maximální soustředění, nedělat hloupé chyby a podporu fanoušků.“

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): „Výsledky z poslední doby ukazují, že se Hradec Králové nechce usadit na posledním místě tabulky a chce sbírat další vítězství v Kooperativa NBL. My uděláme vše pro to, abychom si zpět do Kolína přivezli vítězství, které by nám velmi pomohlo v boji o účast ve skupině A1.“