13
21

týmoví lídři

Ohňostroj nad Vajgarem!

Druhým poločasem 55-41 založili Lions v domácím duleu ze 27. ledna na velkou slávu. Po téměř čtyřech měsících aktuální sezony a 18 porážkách v řadě se konečně dočkali omamných pocitů vítězství (99-90). Jejich snažení, poprvé podpořené novým členem trenérského štábu Rudolfem Jugem, odnesli svitavští Tuři, kteří si před zápasy doma s Ostravou a Olomouckem a na USK zbytečně zkomplikovali vyhlídky na A1.

Tuři přitom poločas se 7 trojkovými trefami směřovali při mírném vedení k výhře, když je v první čtvrtině 11 body nastartoval rozehrávač Marko. Třetí čtvrtina (34-18) s 6 trojkami domácích však přinesla totální zlom. Klíčová byla poslední dvouminutovka této části v poměru 10-2. Opět neefektivní sekvenci měla právě ve třetím dějství nová svitavská posila Petway, který za svých 17 minut v zápase stihl jen 2 body a 2 doskoky, navíc třikrát ztratil.

Lions táhnuli Upchurch (26), Fait (16), Rhymes (15) a Sinadinovič (10+12 asistencí). V dresu Turů byli lídry Marko (24+10 asistencí), Roseboro (19+13 doskoků), Slezák (15) a Stria (12). Hosté byli lepší v šestkách (16-26), domácím patřily trojky (22/13 – 23/10) a ztráty (13-21).

10 23 33 4 19 7 21 22 21 103 90

Absence Lions: guard Šoula (těžké zranění kotníku)

Stále bezvítězní bankéři rozšířili před 19. zápasem sezony realizační tým o zkušeného kouče Rudolfa Juga, který se s hlavním trenérem Karlem Forejtem pokusí vybojovat první výhru. Jugo má za sebou působení v nejvyšších soutěžích v Chorvatsku (například KK Zadar, Cedevita Záhřeb), Kosovu (Priština), Slovinsku (Slovan Lublaň), Bosně a naposledy na Slovensku (Svit).

Hlavní práci ale budou muset odvést hráči na hřišti. Těm se sice v posledních 4 zápasech dařilo doručovat v průměu 11,5 trojky, ale propustná obrana spolu s nevelkou silou na doskoku týmu nadále neumožnuje zapsat první výhru.

Navíc Tuři se zatím prezentují velmi dobrou obranou. Otázkou jen bude, zda se jim už podaří učinit větší hrozbu z nové posily Petwaye, který se v premiéře proti Ústí střelecky neprosadil.

Lukáš Stegbauer (power forward Basket Fio banka Jindřichův Hradec): „Čekají nás Svitavy, velmi těžký soupeř. Mají širokou rotaci, plnou kvalitních borců. Navíc aktuálně s novým hráčem Petwayem, a tak se těšíme, až s ním budeme moct změřit síly. Doufám, že přijdou fanoušci, zaplní halu, podpoří nás a dotáhneme to konečně do vítězného konce.“

Eduard Kotásek (rozehrávač DEKSTONE Tuři Svitavy): „V sobotu nás rozhodně nečeká nic jednoduchého. Jindřichův Hradec je především ofenzivní tým, takže my se musíme soustředit hlavně na obranou činnost. Pozor si musíme dát na nejlepšího střelce Upchurche, který pravidelně zapisuje více než 20 bodů. Pokud chceme postoupit do A1, musíme utkání zvládnout a připsat si další výhru.“