#17
14.0

Zisky

Pandí šach mat v prodloužení

Spektakulární show s nekonečným vodopádem obratů a prodloužením navrch dávali v ostravském Tatranu! Domácí NH sice po dlouho vyrovnaném průběhu ve třetí čtvrtině získala 9bodové vedení, ale ústečtí Američané si s ním dokázali poradit a tým hostů si věděl kolektivním úsilím rady i ve čtvté části za stavu 66-60. Následující čtyři a pál minuty ovládl 6-21, jenže ani obrat na 72-81 ještě nic neznamenal.

V závěrečném rodeu oboustranně plném ztrát, minutých šestek i technických chyb se domácí postupně díky útočným doskokům dostali na 84-84 a jejich lídr Stojačič pár vteřin před koncem 4. čtvrtiny poslal zápas svým zakončením zpod koše do prodloužení.

To SLUNETA sice zahájila třemi rychlými ztrátami a 1:30 do konce zaostávala 98-94, ale NH pak nakupila dvě ztráty a k dalším bodům jí nepomohly ani útočné doskoky, což Singletary s Robinsonem s díky využili k ústeckému kontra K.O.

Severočechy k triumfu 98-102 vedli především Singletary (26), Pecka (18), Svejcar (17) a Robinson (15). Domácí zásobili Stanojevič (21, trojky 14/5), Stojačič (19+9 doskoků, 8 asistencí), Woods, Blagojevič (po 17) a Petr Bohačík (16+14 doskoků). NH sice vládla na útočném doskoku 26-9 a v bodech z druhých šancí 35-9, měla dokonce o 30 střel z pole víc, ale úspěšnost 42 procent proti 56 hostů plus bilance šestek (26/14 – 40/27) jí srazila vaz.

Antonín Pištecký (kouč SLUNETA Ústí): „Byl to bláznivý zápas, hraný nahoru dolů. Po celý průběh jsme měli problém s útočným doskokem soupeře. 26 útočných doskoků domácích je velké číslo a nepamatuju si podobný zápas, který by šel ještě otočit.  Nicméně jsme se z našich druhých a třetích šancí stále drželi ve hře. V závěru čtvrté čtvrtiny, kdy jsme byli plus dva body, měli jsme timeout a bylo posledních 9 vteřin do konce, tak jsme ale udělali minižákovskou chybu. Upřímně hledat někoho na lavičce, který by ještě věřil ve výhru, zvlášť když jsme prodloužení dobře nezačali, asi nešlo. Nakonec vyhrál šťastnější tým a jsem rád, že jsme to byli my, jelikož tady se bude vyhrávat těžko.“

Dušan Medvecký (kouč NH Ostrava): „Tonda to zhodnotil naprosto přesně. Víc bych k tomu nechtěl říkat, nechci dostat pokutu.“

9 29 38 4 11 8 16 30 28 105 102

Absence Ústí: rozehrávač Šotnar (po zlomenině zápěstí)

Vzestup Ostravy zastavil poslední zápas v Pardubicích, kde ale nešlo o právě vhodného soupeře k poražení. Proti SLUNETĚ, která aktuálně jede na jednoho rozehrávače Singletaryho, to bude zejména na domácí půdě jiná káva a Nová huť musí udělat první poslední pro vítězství, zvlášť když soupeř za sebou bude mít nejdelší možnou cestu v lize.

Prvním z klíčů k utkání tak bude už vstup do něj, kde domácí mohou buď hodně rozhodnout, anebo Pandy udrží své akcie pro další průběh vysoko. Opřít se budou muset o své úderné trio Robinson – Pecka - Singletary. Naopak Ostravě, jež už by měla mít k dispozici nového guarda Paynea, by mělo pomoct, zejména na domácí půdě, nechat z trojek slabé hosty střílet zpoza oblouku a pohlídat si především obranný doskok.

Antonín Pištěcký (kouč SLUNETA Ústí): „V posledním domácím zápase jsme dělali hodně mentálních chyb a dost jsme se tomu věnovali v přípravě na zápas v Ostravě. Doufám, že se hráči ze svých chyb poučí, jinak nemůžeme pomýšlet na úspěch.“

Stanislav Votroubek (forward a asistent SLUNETA Ústí): „Zápasy v Ostravě jsou vždy hodně specifické, ale my se na něj těšíme. Nečeká nás nic lehkého, ale věřím, že zápas zvládneme, klíčem k úspěchu bude obrana. Pokud se díky dobré obraně dostaneme do herní pohody, půjde nám to lépe i v útoku.“