4.0

#5
3.0

Děčín musel obracet

Medvědi na druhý pokus už vnesli do série s Válečníky výraznější neklid a hned se to projevilo na až téměř do konce vyrovnaném skore. Hosté z Kolína už v úvodu využili mnoha minutých děčínských trojek i slabší chvilky domácího rozehrávače Šišky, který jen za první čtvrtinu ztratil čtyři míče, a vedli 12-15. Kouči Benáčkovi se po čase povedlo rozpumpovat skórera Bakiče, který už do půle stihl 11 bodů a pomohl k minitrháku na 26-33.

Jenže právě tam se Medvědi zaseknuli a domácí v závěrečných třech minutách první půle otočili zejména díky Bažantovi na 36-33. Hosté se však nevzdali a ve třetí čtvrtině skvělou tříminutovkou obrátili z 38-33 na 38-46. Tam ale povstal domácí hrdina Pavel Houška a 7 body v řadě, svými prvními v utkání, zavelel ke kontra ataku. Ten se domácím definitivně začal dařit za stavu 47-50 13 minut do konce. Šňůrou 10-0 šli na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny dopředu na 57-50 a 3:40 do konce vedli už o tucet (70-58). Medvědi sice ještě minutu do závěru srazili manko na šest, ale to bylo jejich maximum.

Děčínu, který doma zvítězil i podruhé (80-71), ve ztrátově střídmém souboji (10-9) patřily body zpod koše (38-26). Kolín držely šestky (25/24), zato z pole byl bídný (35 procent). Vítězové měli tři 12bodové střelce v Pavlu Houškovi, Vyoralovi a Bažantovi, hosté se opřeli o Bakiče (22, TH 11/11) se Skinnerem (16).

Predrag Benáček (trenér BC GEOSAN Kolín): „Děčín vyhrál zaslouženě. Dnes to byl mnohem bojovnější zápas, alespoň z naší strany, než ten včerejší. Bylo to jako na houpačce, chvíli jsme vedli my, pak zase Děčín a pro diváky to bylo jistě zajímavé utkání. Náš největší problém byla hra našich amerických rozehrávačů Hunta a Dixona, kteří neodehráli svůj nejlepší zápas. Prohráváme 0-2 na zápasy a tlak je na naší straně. Nyní budeme hrát v Kolíně a musíme vyhrát.“

Pavel Budínský (trenér BK ARMEX Děčín): „Na play-off je krásné to, že sice hrajete stále s jedním soupeřem, ale každé utkání má jiný příběh. Dnes to bylo mnohem bojovnější utkání. Počítali jsme s tím, že Kolín předvede jinou hru, že se víc vyšťaví a bude důraznější. To se naplnilo, navíc hned na začátku změnil obranu ze zónové na osobní. Byla to přetahovaná a tohle novum, kdy se hrají dva zápasy play-off ve dvou dnech, jsme zvládli. Jsme rádi, že jsme ubránili domácí palubovku a vedeme 2-0, ale dnes jsme se na výhru opravdu nadřeli. Rozhodly maličkosti, ale za mě bych řekl, že momentum se změnilo v okamžiku, kdy soupeř udělal zkraje druhé půle šňůru třinácti bodů, dostal nás pod tlak, ovšem z něj nás vymanil svými sedmi body Pavel Houška a na konci této čtvrtky jsme vedli už o čtyři. Dnes nám nešla příliš střelba, naopak Kolín si pomohl skvělými šestkami, kdy dal dvacet čtyři z dvaceti pěti pokusů. Vedeme tedy 2-0, ale nic není hotovo, protože v Kolíně nás čeká žhavá palubovka.“

Ladislav Horák (power forward BC GEOSAN Kolín): „Oba zápasy jsme si nesmírně užívali, protože v Děčíně je fantastická atmosféra. Dnes rozhodovaly drobnosti, bylo to vyrovnané a my měli snad jen horší střelbu za dva body. Možná nám taky chyběla trocha štěstí, které ale věřím, že najdeme na domácí palubovce.“

Lukáš Bažant (křídlo BK ARMEX Děčín): „Kolín předvedl úplně jiný výkon než včera. Nastoupil soustředěněji a intenzivněji. Nám se zkraje nedařila střelba, přestože pozice nebyly špatné. Byl to zápas play-off se vším všudy - dobrá atmosféra, bitva pod košem a osobní souboje. My jsme v důležitou chvíli utáhli šrouby v obraně, opřeli jsme se o naši defenzivu a bod po bodu jsme získali náskok.“

8 27 35 3 16 6 9 19 22 80 71

Děčín vykročil do čtvrtfinále, jak potřeboval, a Medvědi mu to příliš neztížili, když svůj standard si udržel pouze power forward Kerr, následovaný solidními výkony Čížem s Horákem. 60 kolínských bodů je na výhru málo, protože jak na úsvitu série předeslal i křídelník Středočechů Vocetka, jeho tým na nízká skore hrát neumí. S 36procentní střelbou z prvního utkání jich ale o moc víc dát nejde.

Hostující celek se tak ve druhém utkání bude muset lépe vypořádat s agresivní domácí obranou, přidat i na doskoku a nenechat si podruhé utéct začátek. I z tradice mnohých kolínských play-off sérií v minulosti lze usuzovat, že druhý zápas venku bude ze strany Medvědů namnoze jiný.

Válečníci do Duelu 2 nemusí mnoho měnit. 44 doskoků i vyrovnané střelecké pole, v němž dokonce mohl chybět výraznější příspěvek rozehrávače Vyorala, toho bylo důkazem. Domácí stejně jako soupeř v prvním utkání rovnoměrně rozložili své minuty, a proto by ani ve druhém utkání za 24 hodin neměli mít problém s dostatkem energie.

Druhé utkání vysílá "live" web ČT, záznam poběží na ČT Sport od 20:40.