31.0

#33
10.0

Zápas mužů kola

Sřelecký výkon 6. kola v podání Bojana Bakiče (30 bodů, trojky 9/6) přivedl Medvědy ke druhému vítězství v řadě a k opět zlepšenému defenzivnímu výsledku. Geosan se z průměru 100 inkasovaných bodů propracoval „už“ na 95 a výhra v Brně 81-90 jej přiřadila mezi kvartet celků dělících se o 7. místo.

Bakiče zásadně doprovodili další dva veteráni - power forward Machač (17) a rozehrávač Maleševič (druhý zápas v řadě shodných 10 bodů a 7 asistencí) -, a vůbec nejvíc svým tradičně všeplatným výkonem forward Kerr (17 bodů, 10 doskoků, 4 asistence, 4 zisky), což ze syna hokejové legendy Flyers učinilo nejužitečnějšího hráče kola. Jeho tým těžil ze 17 domácích ztrát, získal 23 brejkových bodů a 31 bodů dostal od své lavičky.

Kolín převzal otěže utkání v posledních 5 minutách první půle, kdy se 4 trojkami dostal do trháku 44-55 (Bakič v půli 17, Kerr 13). Ve třetí čtvrtině však cizinecká legie Brna i díky několika trojkám přisála domácí na těsný dostřel. Na to hned na startu čtvrté části zareagoval třemi asistencemi v řadě Maleševič, vrátil hostům desetibodové vedení a domácí se při spoustě minutých trojek a 6 ztrátách ve čtvrté periodě už nedokázali dostat na nebezpečný distanc.

Z Brňanů se před 350 diváky 24 body činil playmaker Sinadinovič (trojky 13/6), 13 body a 13 doskoky (výkon kola) Simpson a 13 body, 9 doskoky a 6 asistencemi Zachrla.

14 25 39 2 24 12 11 14 12 116 90

Absence Brna: dosud zranění Křemen, Kozina a Jedovnický teprve začínají s lehkým tréninkem s týmem.

Absence Kolína: rozehrávač Číž (problémy s kolenem, délku absence nelze odhadnout), power forward Horák (poranění obou zápěstí, léčba potrvá ještě asi měsíc).

Nečitelný duel, do něhož jdou domácí po „výbuchu“ v Prostějově, a hosté naopak po první výhře sezony, pod níž se navíc prvním silnějším výkonem podepsal nový rozehrávač Maleševič. Jeho tým bude muset hodně přišlápnout v obraně (98,4), jež je vedle ztrát (17) zatím největší slabinou celku. Se ztrátami (21) těžce zápolí i mmcité, jež naopak má problém dávat body. Co z této kombinace ve středu večer v univerzitním kampusu vypadne, na to budou zvědavi příznivci obou týmů.

Zoran Helbich (kouč mmcité Brno): „Po výpadku v Prostějově se chceme rehabilitovat před našimi fanoušky, urvat druhou výhru v sezoně a udržet výhodu domácího prostředí. Kolín nás v přípravě porážel, toto však bude úplně jiné utkání a já věřím, že jsme na něj dobře připraveni.“

Predrag Benáček (kouč BC GEOSAN Kolín): „V úvodu sezony jsem měli těžký los a po sérii porážek nepanovala v týmu optimální atmosféra. V utkání s Ostravou jsme o tu první výhru hodně bojovali, povedlo se to a všichni věříme, že nám to hodně pomůže. Myslím, že teď začneme hrát mnohem lépe, že z nás spadla deka a že kluci ukážou, co umějí, a na co mají. V Brně nás čeká těžký zápas, v němž chceme zopakovat bojovný výkon a zvítězit.“