27.0

#11
32.0

Mareš sovím králem

Lamar 4 body, Nofflet 0, Young 0. Jen tyto tři údaje značící zápasovou produkci letošních tří zahraničních akvizic stačí, abyste tušili, že Lions na Folimance dopadli zle nedobře. Jejich pátá porážka v řadě měla podobu 92-70 a mnoho na ní nezměnil ani ohromující výkon nejužitečnějšího muže celého NBL-večera. Centr Vošlajer zaznamenal super double-double za 23 bodů a 17 doskoků.

Sovy se vyhouply do prvního většího vedení o 10 bodů už v první čtvrtině, taženy eskadrou z perimetru se 4 trojkami a především 13 body hrdiny dne Michala Mareše, autora celkem 27 bodů (včetně trojek 8/5) a středeční dvojky celé ligy v užitečnosti.

Lions se ještě na přelomu první a druhé čtvrtiny díky Vošlajerovi oklepali, ale od stavu 29-27 přišla druhá vlna USK, za necelé dvě minuty to bylo 39-27 a od té doby už se Jihočeši domácím dívali jen z uctivé distance na záda.

USK byl lepší z trojek (10 ku 6) a především z dvojek, kde měl oproti soupeři dvojnásobnou úspěšnost,  přičemž zpod koše dominoval 38-20.

Pavel Miloš (asistent USK Praha): "Kluci do utkání vstoupili hodně odvážným a koncentrovaným výkonem. Od Hradce jsme nevěděli co očekávat, vyměnili tři Američany a vždy to chvilku trvá, než soupeři vědí co, a jak hrají. Tým je nový a chvilku bude trvat, než si jejich výkon sedne. Tohle je z naší strany první zápas, který kluci odehráli tak jako utkání v přípravě. Nasazení, 40 minut agresivita a bojovali jeden za druhého. V neposlední řadě začali proměňovat otevřené střely, které si dokázali vytvořit i v těch ostatních utkáních. Na tom by kluci měli víc stavět a věřit si, že ten koš umí dát. Jít za výhrou 40 minut. Jindy se stává, že vypadneme na 7 minut, a pokud je ten tým silnější, už se nedostaneme zpět do hry. Dnes tam bylo 40 minut kvalitního výkonu v útoku i obraně."

Karel Forejt (kouč Lions Jindřichův Hradec): "Podle mě se vše podstatné odehrálo v prvním poločase. My jsme totálně propadli v obraně, dostali jsme sedmapadesát bodů, i když jsme se připravovali na vysokou aktivitu hráčů USK ve hře jeden na jednoho, na jejich jednoduchou, ale rychlou hru. I tak jsme ale v činnostech jedna na jedna propadali. Nedařilo se nám držet se na zemi a reagovali jsme na střelecké finty, kterých USK používá hodně. Dostali jsme se do mlýnice jejich hry, kdy každý jejich hráč je schopen napichovat obranu, vyhazovat ven a velmi dobře hledat volné hráče. Navíc dnes ty střely proměňovali s vysokým procentem. Druhý poločas se už jen dohrával. Když jsme se nadechli k nějakému náporu a ke stažení, tak jsme znovu udělali hloupé chyby a dostali se do neplnění našich úkolů. USK si držel po celou druhou půli dostatečný náskok, aby zvítězil."

11 22 33 4 11 7 11 27 23 71 70

Oba týmy mají po slabém startu do soutěže co napravovat. Sovy musí při 70bodovém útoku ještě vylepšit svou 75bodovou obranu. Zároveň by se jim hodilo ubrat ve ztrátách, přidat na doskoku,  přesnosti trojek a v trestných hodech, jichž tým dává jen 11 na utkání. Navíc jediné distanční nebezpečí zatím představují Bohačík a Feštr.

I Lions (kvůli kotníku nejistý start Faita) musí ještě o něco přišlápnout obranu, neboť jejich střeleckou bídu (dvojky 41, trojky 28) zatím nevynahrazuje ani 16 útočných doskoků. Z trojek aktuálně hrozí pouze zámořské duo Lamar – Nofflet.

Michal Šob (vedoucí týmu USK Praha): "Jindřichův Hradec bude chtít určitě zastavit sérii 4 porážek v řadě, my zase nesmíme zaváhat. V utkání jsme díky domácímu prostředí mírnějším favoritem, ale podstatné je to, že je jen na nás, jak se budeme prezentovat. Pokud ustálíme náš výkon po celých 40 minut, máme na to zvítězit. Výsledkový tlak jsme si na sebe udělali sami a teď je na nás, abychom se s ním poprali."

Karel Forejt (kouč Lions Jindřichův Hradec): "USK je velmi dobře sestavený celek – zkušené Josipoviče a Aliče doplňují mladé pušky Bohačík, Mareš či Feštr. Celá sestava soupeře však začíná vystrkovat růžky a nás tak čeká velice náročné utkání. Podle mého názoru rozhodne obranná fáze a my musíme hrát a především bojovat, aby na konci byl vyšší počet bodů na naší straně."

Radim Valcha (sportovní ředitel Lions Jindřichův Hradec): "Byl jsem velmi nespokojený s naší hrou ve druhém poločase proti Opavě. Zbytečnými ztrátami jsme nakopli soupeře a střeleckou nemohoucností jsme Opavě darovali výhru. To samé se nemůže v Praze opakovat. Stojí však proti nám odhodlaný soupeř, který jistě cítí šanci na výhru. Podle mého názoru nepadne mnoho bodů a budou rozhodovat detaily, například ztráty. Do Prahy však jedeme pro výhru."

Atrakce utkání: poločasová soutěž o poukaz od FUJIFILMu, vystoupení Wildcheerleaders.