Vyrobí Pandy Duel 7? Postoupí Beksa?

Kooperativa NBL dnes večer nabídne další velkou atrakci. Od 18 hodin se na ústecké palubovce (přenos na webu ČT sport plus) rozehraje bitva o atraktivní Zápas 7 i o postup do semifinále.

K němu má blíž za vedení 3-2 pardubická Beksa, která bude chtít navázat na úspěch na stejném místě v Utkání 4. Naopak domácí SLUNETA udělá první poslední pro návrat na východ Čech k soudnému souboji.

Po pátém utkání a obratu v sérii na 3-2 má opticky navrch tým KVIS. Ten v posledních dvou utkáních i díky návratu sošného pivota Rikiče opět našel svou elitní obranu, zastavil rozlet klíčových pandích bodovačů a ve druhém poločase pátého duelu vypadal lépe i fyzicky, jistě i díky tomu, že hra mu šla od ruky. Skoro pokaždé se může spolehnout na body guarda Dickersona, a když mu soupeř zavře dveře ke skórování, rozešle 10 asistencí, jako tomu bylo naposledy při 27bodové výhře. Velmi dobrou sérii hraje i podkošový veterán Švrdlík, který v pátém utkání explodoval na míle osobním střeleckým výkonem sezony (23) a při výhrách byl bodově vždy dvojciferný.

Před Ústím stojí na domácí půdě těžký úkol. Ví, že během sezony se tu Bekse nebývale daří, aktuálně těžko hledá cestu k větším bodovým erupcím a po vykloubení ramena křídelníka Maděry se mu zřejmě ještě víc zúží sestava. Její páteř dostala sice nyní dva dny volna, ale po pěti těžkých zápasech už Hicks, Svejcar a spol. musí cítit každý sval v těle. V posledních dvou utkáních kromě plodnější ofenzivy týmu chybělo i víc doskoků a zejména životodárné brejkové body (8 a 11), které při menším počtu trojek SLUNETĚ zásadně chybějí. Vyhecuje-li se ale tým k ještě jednomu extrovnímu domácímu výkonu, nemusí to být v úterý jeho poslední utkání sezony.

(5) SLUNETA ÚSTÍ - (4) BK KVIS PARDUBICE (stav série 2-3)

Absence Ústí: křídla Dailey (zraněný kotník, start nejistý), Maděra (zraněné rameno, start nejistý)

Absence Pardubic: guard Šafarčík (zranění prstu ruky, start nejistý)

Předchozí zápasy série: 77-87, 96-83, 93-85, 73-77, 71-98

Kurzy Chance na vítěze: 1,64 - 2,48

Jan Šotnar (kouč SLUNETA Ústí): „Vracíme se na domácí palubovku. V předešlém utkání Pardubice ukázaly svoji sílu a jasné nás přehrály. My však uděláme vše pro to, abychom si vynutili sedmé, rozhodující utkání. Budeme bojovat!”

Ladislav Pecka (power forward SLUNETA Ústí): „Poslední utkání nám vůbec nevyšlo, ale tak to holt někdy chodí, nechali jsme se zaskočit a vlastně po celou dobu utkání jsme nebyli schopni se s tím srovnat, a navíc jsme se nechali přeskákat na doskoku. Doma to zlepšíme a bude to úplně jiný zápas. Věřím, že nás v tom fanoušci nenechají a přijdou nás podpořit v hojném počtu.”

Vanja Miljkovič (asistent BK KVIS Pardubice): „Z našeho pohledu je dobré, že jsme v pátém utkání série mohli rozložit síly mezi více hráčů, nikdo nemusel hrát nějaké větší minuty, takže fyzicky bychom na tom měli být dobře. Právě to, jakou energii vložíme do šestého zápasu, bude jedním z klíčových faktorů, dalším bude naše hra na obranné polovině hřiště. Ve druhém poločase předcházejícího zápasu jsme ji výrazně zlepšili a díky tomu jsme získali třetí bod v sérii. Naše obrana byla na takové úrovni, jako během dlouhodobé části sezony, a když na to navážeme i nyní v Ústí, věřím, že dosáhneme na úspěšný výsledek. Samozřejmě bychom velice rádi ukončili sérii už v šestém utkání, ale zároveň jsme si velmi dobře vědomi toho, že musíme předvést náš nejlepší basketbal.”

Mateo Čolak (power forward BK KVIS Pardubice): „Myslím si, že třetí výhru v sérii jsme si zasloužili, protože od 1. minuty pátého zápasu jsme hráli výborně. Postupně jsme si vybudovali výrazný náskok, podíl na tom měla především naše zlepšená obrana. Takhle chceme hrát i dál, potřebujeme navázat na náš výkon na obou polovinách hřiště i v šestém utkání. Důležité bude, abychom si dali pozor na útočné doskoky soupeře. Vzhledem k tomu, že Ústí je střelecky velmi zdatným týmem, nemůžeme si dovolit dávat  mu druhé či třetí šance ke skórování a nechat domácí, aby se rozstříleli. V sérii vedeme 3-2 a máme tím mírnou výhodu, ale pořád musíme zůstat maximálně koncentrovaní. Očekáváme bojovné utkání, které vyhraje ten, kdo bude chtít víc.”

Autor: Redakce NBL