Výběr Mattoni NBL vrátil Polákům loňskou porážku

Výběr české basketbalové ligy v exhibičním Utkání hvězd porazil v Pardubicích nejlepší hráče polské ligy 109:105 a oplatil jim loňskou porážku z Vratislavi. Nejlepším střelcem byl s 22 body Jaromír Bohačík z Prostějova.

Výběr Matonni NBL musel v domácím prostředí téměř celý zápas dotahovat náskok soupeře z Tauron Ligy. Staral se o to zejména Bohačík, který jen v první půli trefil čtyři trojky ze čtyř pokusů.

Na polské straně bavil diváky zejména vítěz soutěže ve smečování Christian Enyenga, který má za sebou zkušenosti z NBA. Oporou hostů byl také 218 centimetrů vysoký pivot Cezary Trybaňski.

Ve třetí čtvrtině zářil ústecký Kwamain Mitchell a táhl Čechy za vyrovnáním, ovšem v závěru Polsko znovu uteklo a do polslední části šlo s náskokem 9 bodů.

Jenže pak zavelel opavský rozehrávač Jakub Šiřina, který společně s Mitchellem a Bohačíkem přehrávali polský výběr a zařídili vítězství.

Součástí exhibice byly tradičně i dovednostní soutěže. Králem smečarů se podle očekávání stal Konžan Enyenga, který ovládl už sobotní kvalifikaci v pardubickém nákupním centru, kde svým výskokem ohromil diváky. Ve finále zasmečoval pozadu po nahození a porazil nymburského Vojtu Hrubana. Tomu nestačilo ani to, že ve finále přeskočil spoluhráče Šiřinu.

Šampiónem trojkařů se stal Tre Simmons z Nymburku, který byl jasně nejlepší už v kvalifikaci. Nastřílel 19 bodů a porazil své polské protivníky i další zástupce české ligy Luďka Jurečku z Ostravy a Pavla Slezáka z Prostějova. Ve finále pak Simmons porazil ziskem 18 bodů Adama Waczyňského ze Sopot poslední střelou, která měla dvoubodovou hodnotu.

Mattoni NBL - Tauron Basket Liga 109:105 (21:24, 47:51, 75:84)

Nejvíce bodů: J. Bohačík 22, Muirhead 16, Šiřina 13, Mitchell 11, Benda 10 - Dragičevič a Eyenga po 18, Trybaňski 17, Dulkys 8

Fauly: 10 - 5

Trestné hody: 7/6 - 13/7

Trojky: 11 - 10.

Dovednostní soutěže:

Mattoni 3-point Shoot-out: 1. Tre Simmons (Nymburk) 18 bodů, 2. Adam Waczyňski (Sopoty) 16, 3. Przemyslaw Zamojski (Zielona Góra) 14

Sportmade Slam Dunk Contest: 1. Christian Eyenga (Zielona Góra) 48, 2. Vojtěch Hruban (Nymburk) 46, 3. Devidas Dulkys (Wloclawek) 44