Velký zvrat a Lvice U20 mají první výhru

Ani špatný vstup do zápasu nezabránil českým basketbalistkám do dvaceti let získat úvodní výhru hned v prvním utkání evropského šampionátu divize B do dvaceti let. Svěřenkyně trenérky Marcely Krämer zdolaly Švýcarsko 76:66 a v neděli je od 17 hodin čeká Slovensko.

Český tým šel do prvního zápasu na šampionátu vlastně poprvé v celé přípravě v kompletní sestavě s hlavními hvězdami Valentýnou Kadlecovou, Dominikou Paurovou i Emmou Čechovou a bylo vidět, že se hráčky lehce sehrávají. Švýcarky od začátku vedly a po pěti minutách byl sice rozdíl jen tří bodů, ale švýcarská série 10:1 posunula outsiderky do dvouciferného vedení, které udržely až do konce první čtvrtiny. Zářila hlavně křídelnice Viktoria Ranisavljevič, která se prostřílela k 26 bodům a pozici nejlepší střelkyně zápasu.

Na startu druhé čtvrtiny byl rozdíl až na šestnácti bodech, ale Češky nezpanikařily a zlepšenou obranou postupně stahovaly švýcarský náskok. Pět minut před pauzou Dominika Paurová srovnala na 31:31 a krátce poté poslala Valentýna Kadlecová svůj tým poprvé do vedení. Švýcarky si ještě vzaly náskok zpět a v poločase byly mírně napřed, těsné vedení si bojovným výkonem držely ještě dlouho. V závěru třetí čtvrtiny byl jejich náskok osm bodů, jedenáctibodová série Češek na startu poslední desetiminutovky definitivně otočila skóre v český prospěch. K výbornému výkonu se prostřílela Kadlecová, která dala 23 bodů, patnáct přidala Hynková a dvanáct Paurová.

Marcela Krämer (trenérka českého týmu): „Zápas jsme odehráli poprvé v kompletní sestavě a vydřeli jsme vítezství. Jsme za to moc rádi. Bylo vidět že je to první utkání, a to holkám svazovala ruce. Doufáme, že se budeme zápas od zápasu zlepšovat.“

Dominica Hynková (hráčka českého týmu): „Do zápasu jsme nevstoupily tak jak jsme chtěly. Nedokázaly jsme zareagovat na jejich bojovnost a tlak. V druhém poločase se nám podařilo zápas obrátit na naši stranu, a to vedlo k první důležité výhře. Je to pro nás dobrá zkušenost do dalších zápasů.“