Lotyšsko – Česká republika 65:63 (15:18; 31:32; 52:48)
Babkina 17, Karklina 12, Jansone 10, Steinberga a Liepkane po 6, Krastina 5, Eibele 3, Surkusa, Horelika a Brumermane po 2, Jakobsone 0 – Kulichová 13, Bortelová 12, Veselá a Elhotová po 10, Burgrová 8, Hanušová 4, Zrůstová 3, Hejdová 2, Bartáková 1, Bartoňová, Vyoralová a Křížová 0
Doskoky: 36 – 26
Fauly: 24 – 14
Zisky: 6 – 14
Ztráty: 17 - 14

Na hodně odstupovanou obranu kombinovanou se zónou platí střelba z dálky a rychlé protiútoky. Tuto poučku si české basketbalistky vzaly k srdci a přesně díky těmto činnostem získaly až osmibodové vedení 14:6. Po prostřídání sestavy na hřišti se však český útok jako by zasekl a byly to Lotyšky, kdo začal diktovat tempo hry. Díky tomu snížily až na rozdíl jediného bodu. Trestné hody ale v závěru čtvrtiny Češkám zajistily tříbodové vedení.

Českému útoku opět patřil úvod druhé desetiminutovky, díky čemuž získaly lvice rychle desetibodové vedení. Lotyšky si však utkání nenechaly utéct, zónovou obranou soupeřky na útočné polovině přibrzdily a samy se znovu dotáhly na dostřel. Minutu před koncem dokonce vyrovnaly. Jedním trestným hodem ale Petra Kulichová uhájila jednobodové české poločasové vedení.

Po změně stran vytasily Lotyšky podobné zbraně, jaké uplatňovaly v dosavadním průběhu zápasu české basketbalistky. Dokázaly si vytvářet střelecké pozice a s vysokou úspěšností je proměňovat. Výsledkem bylo rychlé sedmibodové vedení Lotyšek. Češky přešly na obranné polovině na zónu. Soupeřky však dokázaly každou chybu trestat, a tak si do poslední desetiminutovky odnášely čtyřbodové vedení.

Pětiminutový střelecký výpadek na začátku čtvrté čtvrtiny značně zkomplikoval lvicím cestu za obratem v utkání. Petra Kulichová totiž svým jedenáctým bodem snižovala na rozdíl sedmi bodů. Češky se však nevzdaly, vytáhly obranu a donutily Lotyšky vzít si oddechový čas poté, co Veronika Bortelová dalekonosnou trojkou snížila na 55:57. Probudilo se i karlovarské publikum, zápas měl spád a oba týmy si nedarovaly nic zadarmo. Vedení se přelévalo ze strany na stranu. Sedm vteřin před koncem vyrovnala Kateřina Elhotová trestným hodem na 69:69. Babkina však v čase 39:59 proměnila střelu a zajistila tak Lotyškám vítězství.

Ivan Beneš: „Mrzí nás to. Šli jsme do toho s tím, že chceme vyhrát. Pak už jsme i trochu redukovali sestavu ve druhém poločase. Všechny nás Lotyšky překvapily velice kvalitní a nesmírně tvrdou hrou. Po včerejšku, kdy jsme byli spokojení s tlakem, co jsme vyvinuli na Číňanky, dnes byly Lotyšky lepší ve tlaku na míč, na hráče ve vnitřním prostoru a na naše střelce. Mohlo to dopadnout jinak. Mrzí nás, že jsme měli trestné hody 21/12. To jsou jednotlivosti, ze kterých se to složilo. Je škoda, že jsme se za tu bojovnost v závěru neodměnili vítězstvím.“

V prvním dnešním zápase deklasovaly Rusky svého soupeře z Číny 103:72. V ofenzivně oboustranně vedeném utkání vyčnívala především třetí čtvrtina, ve které Číňanky nastřílely 27 bodů, přesto jí o sedm bodů prohrály. Zítra tradiční turnaj vrcholí soubojem Lotyšska s Čínou od 16:00 a české reprezentace s Ruskem od 18:30.