V trojkovém festivalu poprvé poraženi

ECHO DUELU ALPE ADRIA CUPU Až ve čtvrtém zápase Alpe Adria Cupu poprvé narazila ústecká SLUNETA, jež padla na palubovce čtvrtého týmu slovinské ligy Ilirije Lublaň (99-81).

Pandy (bez rozehrávače Jonese, který v týmu skončil) utkání ztratili už v první čtvrtině (27-7), i kvůli pěti ztrátám. Domácí se trojkami i zpod koše probili už za pět minut do trháku 20-5 a v závěru úvodního dějství vysunuli své vedení až na dvacet bodů.

Ústí dvě minuty před koncem druhé čtvrtiny ještě po pěti trojkách snížilo manko na osm, jenže pak domácí jeho nápor zastavili a v úvodu druhé půle šesti trojkami navýšili po 26 minutách vedení na 26 a dál už nebylo co řešit.

SLUNETU bodově sytili Svejcar (19, trojky 13/5), Fait (14), Pecka a Alston (po 11). Autrey se za 37 minut uskromnil na osmi bodech, ale zapsal 12 asistencí. Domácí, kteří měli o 15 střel z pole víc, přemohli hosty z trojek (40/17 - 32/14), zpod koše (36-18), z útočných doskoků (9-5, body z nich 15-7) i ve ztrátách (9-15).

Autor: Redakce NBL