Česká republika - Rusko 59:64 (15:15; 33:28; 47:42)
Pecková 11, Veselá a Brotelová po 10, Burgrová 9, Elhotová 7, Hanušová 4, Zrůstová, Vyoralová, Kulichová a Hindráková po 2, Bartoňová a Hejdová 0 – Osipova 14, Kuzina 11, Belyakova 10, Petrakova 8, Korstin 7, Grishaeva a Musina po 6, Sapova 2, Vodopyanova a Zhedik 0
Doskoky: 29 – 41
Fauly: 20 – 15
Zisky: 10 – 16
Ztráty: 18 - 18

České basketbalistky vstoupily do zápasu opět se skvělou obranou. Díky aktivitě i na útočné polovině, vedly až 9:2. Pak se ale přeci jen začaly více prosazovat Rusky, zejména z trestných hodů. I když ruské basketbalistky v průběhu první čtvrtiny ztrácely až sedm bodů, v poslední minutě poprvé v dosavadním průběhu utkání překlopily skóre na svojí stranu. Z poslední akce ale vyrovnala Ilona Burgrová.

Zkraje druhé čtvrtiny překvapily Češky své soupeřky aktivní hrou na útočné polovině. Bodově zazářila především Tereza Pecková, která během úvodní pětiminutovky zaznamenala sedm bodů. Právě tak vysoké vedení si domácí basketbalistky vypracovaly. Rusky ale opět dokázaly svou ztrátu smazat, když se jim začalo více dařit střelecky. Pak ale ke zteči zavelela Veronika Bortelová – dala dvě trojky, vybojovala útočný doskok.

Dlouho si české basketbalistky dlouho držely své soupeřky zpět o pět bodů, i když neproměnily pár střel z bezprostřední blízkosti koše. Rusky ale dominovaly na doskoku. Problémy v tomto směru dělala české obraně především Osipova. Ruské reprezentantky tak měly řadu druhých pokusů. Basketbal se na hřišti změnil v boj o každý míč, pozici. Češky si ubojovaly svůj pětibodový náskok i do poslední desetiminutovky.

Rusky přitlačily v obraně a donutily české basketbalistky k několika chybám, které na druhé straně hřiště nekompromisně trestaly. Tato taktika jim přinesla návrat do vedení. Ruskám vedení vlilo novou krev do žil. I když se české basketbalistky snažily, používaly taktické fauly a bojovaly, na rozjeté Rusky, vítězky karlovarského turnaje, to ale bylo málo. Češky skončily s jedním vítězstvím na třetím místě.

Lubor Blažek: „Mrzí mě, že jsme měli na turnaji dvě porážky. V dnešním utkání jsme byli vesměs lepším týmem, ale neuskákali jsme. 29:41 na doskoky – to se těžko nahrazuje. Ve skóre se to projeví. Navíc si myslím, že jsme měli několik vyložených pozic na zakončení a neproměnili je. Vedli jsme maximálně o pět bodů, ale mohli jsme vést i o deset, dvanáct bodů. Celkově jsme bojovali, obrana měla svojí kvalitu. Měli jsme 66 zakončení proti 58 zakončení Ruska, to určitou hodnotu má.“

V prvním dnešním zápase si svojí reputaci na karlovarském turnaji vylepšily Číňanky, když dlouho trápily lotyšský výběr, kterému nakonec podlehly 67:69.

MVP turnaje se stala česká reprezentantka Jana Veselá.