Česká republika – Kanada 65:67 (25:15; 37:30; 50:50)
Elhotová 20, Hanušová 9, Bartoňová 8, Pecková 6, Burgrová a Křížová po 4, Hejdová a Hindráková po 3, Zrůstová, Vyoralová, Stará a Bartáková po 2 – Pilypaitis 13, Achonwa 11, Keane 10, Smith 9, Tatham 7, Celley a Nurse po 6, Ross 5
Trojky: 5 – 6
Fauly: 20 – 23
Zisky: 7 – 9
Ztráty: 14 - 20

Po včerejším vítězství vstoupily i dnes do zápasu lépe Kanaďanky. Za stavu 2:9 však české basketbalistky zabraly a zejména díky ziskům ze zónového pressu a z něj vyplývajících jednoduchých košů postupně překlápěly skóre na svojí stranu. V této fázi se jim dařilo i střelecky, především Kateřině Elhotové, která za první čtvrtinu zaznamenala 12 bodů.

Ve druhé čtvrtině se útok českých basketbalistek zadrhnul. Dlouho si udržovaly dvouciferný náskok zejména díky skvělé obraně, která tým Lubora Blažka zdobila i včera. Nějaké skulinky ale Kanaďanky v české obraně přeci jen našly a vybudovaly si schůdnější pozici pro druhý poločas.

Čtyři minuty trvalo domácím basketbalistkám, než se dokázaly vrátit do zápasu po úvodním tlaku Kanaďanek. Opět jim k tomu pomohl zónový press, jímž dostaly soupeřky pod tlak a získaly pár míčů. Střeleckou formu z úvodu utkání však nenašly a tak Kanaďanky košem v poslední vteřině třetí desetiminutovky vyrovnaly.

Dvěma trojkami před svým vystřídáním poskytla českým basketbalistkám alespoň menší náskok Kateřina Elhotová. Necelých sedm minut před koncem však bylo opět srovnáno. Na hřišti převládly obrany. Češky ještě dokázaly soupeřkám utéct o čtyři body, ale Kanaďanky ztrátu smazaly a čtyři vteřiny před koncem trojkou si zajistily vítězství.

Ivan Beneš: „Pro nás to byly dva výborné zápasy. Dnešní zápas se musel líbit. Chybělo pouze vítězství. Holky bojovaly, bylo to plné nasazení, žádný pochoďák. Kanada navíc hraje atletický basketbal, který je pro diváky atraktivní. My jsme nebyli horším týmem. Ten závěr byl o štěstí.“