USK si zastřílel v Maďarsku

Cennou výhru z palubovky maďarského Szekszárdu vezou basketbalistky ZVVZ USK Praha v osmém kole Euroligy. Jako první totiž v letošním ročníku soutěže vyzrály na maďarský tým na jeho hřišti, navíc hladce 95:56 a před pátečním duelem v lize s Ostravou tak mohly šetřit minuty u některých klíčových hráček. Na čele tabulky skupiny A se tak srovnaly se stejnou bilancí s Fenerbahce Istanbul i polskými Polkowicemi, které dnešní vzájemný zápas s tureckým soupeřem nezvládly.

Szekszárd se držel ve hře jen v úvodu, kdy získal čtyřbodový náskok, který donutil hostující trenérku Natálii Hejkovou k oddechovému času. Po něm se ale USK rozehrál a od druhé čtvrtiny začal zápasu dominovat. Ve druhé čtvrtině předvedly Pražanky málo vídanou sérii devatenácti bodů v řadě a držely pohodlné poločasové vedení. Do druhé půle sice domácí vstoupily šňůrou 7:0, ale USK odpověděl po dalším time outu vlastní jedenáctibodovou sérií a v závěru tak nebylo o co hrát.

Pětice Pražanek se dostala do dvouciferných čísel v čele s dalším double-double Alyssy Thomas za 20 bodů, deset asistencí a sedm doskoků. Brionna Jones přidala také podobný úspěch s 19 body a 10 doskoky. Na třináct bodů se prostřílela Tereza Vyoralová. Maďarkám nestačilo osmnáct bodů americké křídelnice Victorie Vivians.

V duelu z druhé skupiny nestačila španělská Salamanca s Julií Reisingerovou v sestavě (5 bodů a 2 doskoky) na rivala v čele skupiny turecký Mersin 80:85 a oba celky se tak srovnaly ve vedení s bilancí pěti výher a tří porážek.