U18 padly s Lotyškami

Druhý zápas za sebou prohrály na evropském šampionátu divize A české basketbalistky do osmnácti let. Mladé Lvice podlehly Lotyšsku 62:69 a do osmifinále tak půjdou ze třetího místa ve své skupině. V něm vyzvou ve středu druhý celek skupiny A – Turecko.

Český tým zápas dobře odstartoval, rychle se ujal vedení a nutil soupeřky k nepřesnostem, z kterých Lvice rychle a přesně zakončovaly. Lotyšky ale vzpamatovaly a uzavřely první čtvrtinu sedmibodovou sérií, která dotáhla rozdíl mezi oběma celky na jediný bod. Po první čtvrtině nabral zápas několikaminutové zpoždění, když v aréně zhasla světla a čekalo se na nápravu. Restart zápasu po téměř půlhodinové pauze vyšel lépe Lotyškám, které šly poprvé v utkání do těsného vedení, a to udržely až do poločasové přestávky. Český tým se střelecky trápil jak za dva, tak i za tři body a pomáhal si jen útočným doskakováním.

Vyrovnaná bitva pokračovala i po přestávce. Češky bleskovou sérií na začátku třetí čtvrtiny dorovnaly a pak se hra přelévala. Bylo vidět, že Lvicím příliš nesedí silová hra Lotyšek s upracovaným útokem plným clon a tvrdou defenzivou. Ani jednomu z týmů se střelecky nedařilo, ale Lotyšsko přeci jen šlo do závěrečné čtvrtiny s mírným náskokem. Vstup do závěrečné čtvrtiny bohužel nezachytil český tým v ideální pohodě, když Lotyšky dokázaly Lvice obcházet individuálními akcemi a zároveň nutit Češky do těžkých střel. Odskočení na desetibodový rozdíl šest minut před koncem musel zastavovat trenér Viktor Pruša oddechovým časem. Okamžitě po něm se pěti rychlými body blýskla Dominika Paurová a donutila lotyšského trenéra k time outu. Češky to rozhodně nevzdaly a pokoušely se ještě zápas zdramatizovat, ale kombinace nepřesných trestných hodů, chyb a kontroverzních rozhodnutí rozhodčích zvrat nepovolily.

Právě Paurová se díky dobré poslední čtvrtině stala nejlepší střelkyní Češek s 15 body, o bod méně zvládla Valentýna Kadlecová a na 10 bodů a 13 doskoků se dostala Emma Čechová.