Trutnov zvládl thriller ve Varech. Nilfisk FINAL 4 zná všechny účastníky

Nilfisk FINAL 4 zná kompletní čtveřici, která se v Brně v hale Rosnička utká 26. a 27. února o celkové prvenství. Nutno říci, že vítěz bude jiný než v loňském roce. A vlastně celé složení finále obstarají jiné celky. Obhájce DSK Basketball Nymburk i stříbrné Hradecké Lvice totiž letos mezi nejlepší čtyřku nepostoupily. Turnaj bude mít pouze jednoho stejného účastníka jako v loňském roce.

Rozhodl o tom zápas mezi BA Karlovy Vary a Lokomotivou Trutnov. Právě domácí BA měla šanci postoupit do FINAL 4 podruhé za sebou. V loňském roce pořádala turnaj na své palubovce a dostala tak Divokou kartu ČBF. Letos se probojovala až před bránu Nilfisk FINAL 4, jenže klíč od ní našel soupeř.

Trutnov se musel na západě Čech obejít bez zkušeného křídla Prokešové, která zápolí s nemocí. A dlouho to vypadalo, že to může být rozhodující okamžik zápasu. Během druhého poločasu totiž domácí hráčky navýšily své vedení ze dvou bodů až na dvoucifernou hodnotu. Ještě pět minut před koncem měly k dobru sedm bodů, ale pak začala obrovská stíhací jízda Lokomotivy.

Trutnov od nepříznivého stavu 51:58 zaznamenal šňůru 13 bodů a dostal se do mírného náskoku. Domácím ještě vrátily naděje úspěšné útoky a hlavně trojka Kušlitové, která BA dostala jednobodového vedení. Jenže v dalším útoku ze stejné vzdálenosti uspěla Hindráková, navíc i přes faul soupeřky. To byla rozhodující akce zápasu, kterou už domácí nedokázaly překonat.

Trutnov tak po výhře 71:67 postupuje do Nilfisk FINAL 4, kde už čekají KP Brno, BLK Slavia Praha a domácí Handicap Brno.