Třetí jasná výhra Lvic U16

Jistý postup do play off evropského šampionátu do šestnácti let mají české basketbalistky na turnaji divize B v turecké Konyi. Češky si ani ve svém třetím vystoupení nedělaly problémy a tentokrát zdolaly Bulharsko 88:47.

Nejlepší zápas v dosavadním průběhu turnaje odehrála Barbora Šubová, která k osmnácti bodům přidala i devět doskoků a čtyři zisky, mezi čtyři dvouciferné střelkyně se vklínila ještě Anna Běláčová s šestnácti body, Karolína Taušová s jedenácti a Tereza Novotná s deseti. Češky zapsaly 24 útočných doskoků, 23 asistencí a pouze jedenáct ztrát oproti 32 chybám soupeřek.

Český tým prohrával jen v úplném úvodu, naposledy ve třetí minutě 5:6 než otočila trojkou Běláčová a dala svému týmu nadobro vedení. V závěru první čtvrtiny už český tým vedl dvouciferným rozdílem a když pak přišla drtivá druhé čtvrtina, kterou Lvice ovládly 24:7, bylo prakticky rozhodnuto. Trenér Richard Fousek se svým týmem tak mohl protočit kompletní sestavu a o náskok nepřišel, naopak ho ještě lehce navýšil ve druhé půli.

Turnaj pokračuje pro český tým v úterý, kdy dohraje základní skupinu od 18 hodin utkáním proti Rakousku. Již teď ale může vyhlížet soupeřky pro čtvrtfinále, kterými budou ve čtvrtek dost pravděpodobně Irky nebo Slovenky.

Karolína Taušová (hráčka českého týmu): „Do zápasu jsme šly s tím, že musíme vyhrát. Měli jsme hodně času se na soupeře připravit a věděli jsme, že když budeme hrát rychlou hru dopředu, tak nebudeme mít problém. Bojovali jsme až do konce a tato výhra je pro nás velmi cenná.“