Také druhé utkání na ME bylo pro muže U20 lekcí

Česká reprezentace mužů do dvaceti let prožívá velmi náročný vstup do evropského šampionátu. Po sobotní prohře s Řeckem nevyšel Čechům ani druhý zápas, když podlehli Německu 51:90.

Němci prohráli v prvním zápase se Švédskem a tak si chtěli výhrou spravit chuť. Podle toho také do zápasu vstoupili, když zavřeli svou obrannou polovinu a nedovolovali Čechům žádné jednoduché střely. Na první koš z pole čekala reprezentace ČR devět minut zápasu a po první čtvrtině byl stav málo vídaných 5:18.

Ve druhé desetiminutovce přišlo ofenzivní vzepětí českého týmu, když se svěřencům Petra Czudka podařilo za čtvrtinu nastřílet 28 bodů (více než za celý zbytek utkání). Bohužel nefungovala příliš obrana, která dovolila soupeři jen o tři body méně a náskok se tak příliš stáhnout nepodařilo.

Druhý poločas však přinesl návrat k trápení z první čtvrtiny a většiny sobotního zápasu s Řeckem. Češi dali pouze po devíti bodech v každé čtvrtině a náskok stejně jako v sobotu narostl až ke čtyřiceti bodům, kde už zůstal až do konce.

V pondělí se Češi utkají se Švédskem už bez šance opustit před play-off čtvrté místo ve skupině.

Česká republika – Německo 51:90 (5:18; 33:43; 42:72)

Váňa 15, Kolář a Jelínek po 6, Novák a Tůma po 5, Goga, Sehnal a Kozák po 4, Nábělek 2, Dlugoš, Bukovjan a Roub – Kratzer 15, Schneider 14, Kramer 12

TH: 14/9 - 27/22

Trojky: 8 - 8

Doskoky: 20 - 44

Zisky: 7 - 15

Ztráty: 25 - 19

Asistence: 13 – 17

Fauly: 26 - 20