Sovy uhájily Folimanku a mají titul z Kofola MČR

Bronzové medaile na Kofola Final4 MČR juniorů patří GBA. Pražský tým si hladce poradil s Nymburkem 80:60.

První poločas byl velmi vyrovnaný, když se většinu času držel ve vedení tým GBA, ale v závěru poločasu se skóre srovnalo. Klíčová byla pro vývoj zápasu třetí čtvrtina, kterou ovládl tým GBA 26:12 a vybudoval si až čtrnáctibodový náskok. Ani v závěrečné desetiminutovce se nekonal pokus o obrat, vedení vzrostlo až na dvacet bodů a v závěru už se jen dohrávalo.

Středočeši se trápili se ztrátami, kterých spáchali hned devatenáct a nedařila se jim střelba, když proměnili jen 36 procent svých pokusů z pole. Hvězdou zápasu byl Roberts Blumbergs, jenž s výbornou úspěšností nasázel 29 bodů, Tyrtyshnyk přidal jedenáct bodů a po deseti nastříleli Drgoň a Poladkhanli.

Zlaté medaile z Kofola MČR juniorů zůstávají na Folimance. Domácí USK Praha zdolal bez větších problémů Snakes Ostrava 67:50.

Klíčová byla pro zápas druhá čtvrtina, kdy se domácí Sovy utrhly, ovládly desetiminutovku 22:7, když kraloval hlavně patnáctibodový Chaloupka, a bylo prakticky rozhodnuto. Druhá půle už byla vyrovnaná, ale to USK vyhovovalo, protože náskok pořád zůstával dvouciferný a Pražané v klidu kontrolovali výhru.

Rozhodující statistikou bylo doskakování, kde domácí vyhráli hned první čtvrtinu 20:6 a celkově kralovali 56:28. Střelcem zápasu byl David Chaloupka, jehož patnáct bodů z celkových 18 přišlo v rozhodující druhé čtvrtině. Radek Farský přidal 12 bodů a Jakub Tůma 11. Ostravu vedl stejně jako v semifinále Lukáš Bukovjan, ale tentokrát jeho 12 bodů nestačilo na výhru.

Statistické ukazatele

Nejvíce asistencí Kofola MČR U19 2017 – Marek Welsch (GBA)

Nejvíce doskoků Kofola MČR U19 2017 – David Žikla (USK Praha)

Nejlepší střelec Kofola MČR U19 2017 – Roberts Blumbergs (GBA), Lukáš Bukovjan (Snakes Ostrava)

Nejužitečnější hráč Kofola MČR U19 2017 – Roberts Blumbergs (GBA)