Sovy nebo Snakes? To je nyní hlavní otázky Kofola MČR U19

Prvním finalistou Kofola Mistrovství ČR jsou hráči domácího USK Praha, kteří porazili v derby tým GBA 65:60.

Sovy v úvodu svazovala před naplněnou Folimankou nervozita a s poločasovou úspěšností střelby pod 30 % mohly být rády, že prohrávají jen o tři body. GBA totiž k lepší střelbě přidávala množství ztrát (v poločase hned 11). Po přestávce se však domácí chytili střelecky, dali 27 bodů a dostali se do vedení, o které už nepřišli. Hosté se sice v závěru dostali na rozdíl jediného bodu, ale skóre se jim otočit nepodařilo a USK si závěr pohlídal.

Nejlepším střelcem zápasu byl domácí Tůma s 21 body, Farský přidal deset bodů. GBA táhl Matěj Drgon s 12 body, Roberts Blumbergs se jako jediný další hráč dostal do dvouciferných čísel s deseti body.

USK ve finále vyzve Snakes Ostrava, kteří porazili Nymburk 86:74.

Nymburským se dařilo v úvodu, když dali prvních jedenáct bodů utkání a vypadalo to na jasný zápas. Ostrava však jako by se ještě rozkoukávala, o pět minut později už bylo srovnáno a na konci první desetiminutovky měli hráči Snakes náskok sedmi bodů. Ti si brzy vybojovali dvouciferné vedení a zápas kontrolovali. Ve třetí čtvrtině náskok narostl až na osmnáct bodů (50:68), a i když Nymburk bojoval a snížil na rozdíl pěti bodů, dál to nešlo.

Nymburk lépe doskakoval (17 útočných doskoků), ale tím jen Středočeši kompenzovali devatenáct ztracených míčů a horší úspěšnost střelby. Ostrava měla jasnou hvězdu zápasu v Lukáši Bukovjanovi, který byl s 27 body střelcem večera, sedmnáct bodů i s deseti doskoky přidal Jakub Slavík a 14 Jiří Štěpánek. Lídrem Nymburka byl Marek Ivan se 17 body, Martin Kolář přidal k 15 bodům i deset doskoků.

Finále se hraje v pondělí na Folimance od 14 hodin, zápas o třetí místo od 11:30.