Slovinský nástup udal tón

Druhou porážku ve dvou dnech si připsali čeští basketbalisté do osmnácti let na evropském šampionátu divize A v srbském Niši. Češi se po úvodní tvrdé porážce s favorizovaným domácím týmem oklepali, i tak ale nestačili na další silný tým, Slovinsko 60:89. Základní skupinu dohrají svěřenci Torstena Loibla v pondělí proti Finsku, kde zabojují o lepší nasazení pro osmifinále.

Duel podobně jako včera proti Srbům ovlivnil start. Možná ještě český tým cítil trochu únavu v nohou po včerejším pozdně skončeném duelu, které odstartoval o téměř hodinu později a končil až kolem půlnoci. Každopádně Slovinci na český tým vlétli plní energie, za stavu 2:4 vystřihli dvanáct bodů v řadě a pod dvoucifernou ztrátu se český tým až na pár úseků ještě v první čtvrtině už nedostal. Zejména v prvním poločase fungovala ofenziva Slovinska téměř dokonale a český tým jen těžko stíhal reagovat i přes výrazné zlepšení ve druhé čtvrtině.

Slovinsko za poločas nasázelo šedesát bodů, vedlo až jedenatřicetibodovým rozdílem a s Čechy to znovu nevypadalo dobře. Lvi se ale na rozdíl od včerejšího utkání dokázali zkonsolidovat, výrazně zlepšili obranu a ve druhé půli už bylo na hřišti úplně jiné mužstvo. Za třetí čtvrtinu dali Slovinci jen dvanáct bodů, a dokonce ji nejtěsnějším rozdílem prohráli, celkově za druhou půli dali už „jen“ 29 bodů. Ani tak to ale bohužel na větší zdramatizování do koncovky nestačilo.

Čechy srazil výrazně vyšší počet ztrát (31), navíc si Slovinci pomohli třinácti úspěšnými trojkami. Nejlepším hráčem českého týmu byl se 17 body a 15 doskoky Milan Tomáš Stráněl, který se blýskl ve druhé půli i parádní smečí, devět bodů dodal Vojtěch Zeithammer. Slovinci měli čtyři dvouciferné střelce v čele s patnáctibodovým Blažem Tratarem.