Silný útok Litevců

Nepovedený třetí duel mají za sebou čeští basketbalisté do dvaceti let na evropském šampionátu v černohorské Podgorici. Silná ofenziva Litevců rozhodla zápas už prakticky prvních minutách, a nakonec Češi prohráli jasně 108:66. V úterý mají týmy na turnaji den volna, po kterém přijde ve středu klíčové osmifinále, ve kterém Češi vyzvou vítěze skupiny D.

Zápasu udaly jasný směr hned úvodní minuty. Češi zvolili několik těžších střel, do kterých je nutili Litevci tvrdou obranou a než přišly první body z pole, uběhlo pět minut a na tabuli svítil stav z českého pohledu 1:15. V další fázi se sice český tým zlepšil v útoku, ale na to zareagovali prakticky perfektní střelbou Litevci, kteří zvládli za první čtvrtinu sedmatřicet bodů. Litevský celek nahecovaný včerejší nečekanou porážkou s Ukrajinou nedával příliš šancí Lvům ani dál. Maximální rozdíl v první půli činil sedmatřicet bodů a Češi lehce snížili až závěrečným náporem. Zastavit nemohli zejména autora čtyř poločasových trojek Augustase Marciulionise.

Zlepšení pro český tým nepřišlo výrazněji ani ve druhé půli. Při chuti hrající Litevci nasázeli Čechům ve třetí čtvrtině dalších třicet bodů a polevili až v úplném závěru, kdy oba týmy prostřídaly. Čechy srazilo zejména sedmnáct ztracených míčů oproti devíti litevským. V dresu Litvy hned sedm hráčů dalo alespoň deset bodů, Čechy držel s jedenadvacet body Ondřej Hanzlík. Kompletní statistiky najdete na oficiálním webu turnaje.