Rosnička padla, zlato slaví Sparťanky

Mistryněmi ČR v kategorii kadetek U17 jsou trochu překvapivě hráčky BA Sparta, které porazily ve finále domácí SŠMH Handicap Brno 71:56.

Po vyrovnané úvodní desetiminutovce převzaly hostující hráčky kontrolu nad utkáním ve druhém období, které ovládly poměrem 15:6. Brno dalo za druhou čtvrtinu jen tři koše z pole a jejich ztráta narostla na poločasových čtrnáct bodů. V druhé půli se domácí hráčky nevzdaly a snažily se vrátit zpátky do zápasu, ale blíže než na rozdíl čtyř bodů pět minut před koncem se nedostaly. Sparta v důležitou chvíli vždy zareagovala košem a v závěru zápas ovládla.

Vítězky spoléhaly v utkání prakticky na tři hráčky. Anna Rosecká dala 23 bodů (střílela 15 trestných hodů), Barbora Jindrová přidala 18 bodů a Tereza Halátková 13. Brnu nestačilo 17 bodů Kristýny Navrátilové ani čtrnáct bodů Kateřiny Galíčkové.

Třetí místo nakonec získaly Pardubice. Východočeský tým opanoval poslední čtvrtinu a koncovku a bronzové medaile si odváží po výhře 55:52 nad Slovankou.

Ve vyrovnaném utkání, kde se ani jednomu z týmů nedařilo střelecky, rozhodly jednoduché koše Pardubic. Pliska vyhrála 15:6 na body po ztracených míčích a 20:5 na body z rychlého protiútoku.

První poločas patřil Slovance, která měla celou dobu mírný náskok, ale nedokázala Pardubicím utéct na větší bodový rozdíl. Nejvyšší náskok byl necelých šest minut před koncem 49:42, ale pak už dala Slovanka jen tři body. Po trojce hostující Hamaričkové dvě a půl minuty před koncem vedly Pardubice už 52:49. Slovanka dokázala ještě trestnými hody srovnat, ale na koš Levínské dvacet sekund před koncem už nedokázaly hráčky Slovanky odpovědět.

Nejlepší střelkyní vítězek byla Zuzana Šitancová s 15 body, dvanáct jich přidala Barbora Jezdinská. Střelkyní zápasu byla Andrea Ondroušková ze Slovanky, která dala 21 bodů a přidala i 12 doskoků a šest asistencí, ale kromě 12 bodů Elišky Hálové neměla velkou podporu spoluhráček.