Reprezentace Ženy

Nejbližší zápasy

19. 8. 2024
Mexico City
Mali
Česko

Info

Předkvalifikace FIBA Women's World Cup 2026

Rozpis kvalifikačních skupin (19.-25. srpna 2024)

Skupina A: Jižní Korea, Mali, Česko, Venezuela

Skupina B: Mexiko, Černá Hora, Nový Zéland, Mosambik

Skupina C: Brazílie, Maďarsko, Senegal, Filipíny

Skupina D: Rwanda, Velká Británie, Argentina, Libanon

Postupový klíč

Do kvalifikace na FIBA Women's World Cup (březen 2026) postoupí vítězové každého kvalifikačního turnaje, který se skládá ze dvou kvalifikačních skupin. Skupiny A a B se uskuteční v Mexico City (Mexiko), skupiny C a D v Kigale (Rwanda). Ze skupin postoupí vždy dva nejlepší celky, které se křížem utkají v semifinále a následném finále.

Kvalifikace EuroBasket Women 2025

Rozpis kvalifikačních skupin

Skupina A: Španělsko, Nizozemsko, Rakousko, Chorvatsko

Skupina B: Maďarsko, Bulharsko, Finsko, Slovinsko

Skupina C: Belgie, Litva, Ázerbájdžán, Polsko

Skupina D: Velká Británie, Dánsko, Estonsko, Švédsko

Skupina E: Francie, Izrael, Irsko, Lotyšsko

Skupina F: Turecko, Rumunsko, Island, Slovensko

Skupina G: Srbsko, Portugalsko, Severní Makedonie, Ukrajina

Skupina H: Bosna a Hercegovina, Švýcarsko, Lucembursko, Černá Hora

Skupina I: Itálie, Česko, Německo, Řecko

* Skupina I je složená z pořadatelských zemí EuroBasket Women 2025, kteří mají účast na ME již jistou.

 

Postupový klíč

Na EuroBasket Women postoupí vítězové každé z kvalifikačních skupin a dále pak čtyři nejlepší celky ze druhých míst napříč všemi devíti skupinami. České basketbalistky mají jako reprezentace jedné z pořádajících zemí účast jistou.

EuroBasket se uskuteční v červnu 2025 a Češky svou základní skupinu odehrají v Brně.

 

Aktuální tabulka skupiny I

1. Itálie 2 2 0 146:120 4
2. Německo 2 1 1 138:111 3
3. Řecko 2 1 1 142:142 3
4. Česko 2 0 2 107:160 2

  

Činnost národního týmu je podpořena z dotace poskytnuté Národní sportovní agenturou v rámci projektu "Podpora státní reprezentace žen koletkivních sportů - Basketbal, evid. č. LOH28-00001".

# Jméno a příjmení Pozice Výška Ročník narození Klub
4 Gabriela Andělová rozehrávač 173cm 1996 ZVVZ USK Praha
22 Emma Čechová pivot 194cm 2004 Žabiny Brno
10 Eliška Hamzová rozehrávač 182cm 2001 Žabiny Brno
13 Petra Holešínská křídlo 178cm 1997
11 Anežka Kopecká pivot 181cm 2000 KP TANY Brno
17 Petra Malíková křídlo 178cm 2002 KP TANY Brno
7 Dominika Paurová pivot 183cm 2005 Kentucky University (USA)
2 Julie Pospíšilová křídlo 183cm 1999
44 Julia Reisingerová pivot 194cm 1998 Beretta Famila Schio (ITA)
3 Kateřina Rokošová pivot 193cm 1997 Levhartice Chomutov
21 Veronika Šípová křídlo 181cm 1999 ZVVZ USK Praha
9 Karolína Šotolová rozehrávač 167cm 1999 KP TANY Brno
5 Natálie Stoupalová pivot 188cm 1998 VBW Arka Gdynia (POL)
6 Tereza Vitulová Pivot 188cm 1999 Castors Braine (BEL)
8 Veronika Voráčková křídlo 187cm 1999 ZVVZ USK Praha
12 Tereza Vyoralová křídlo 176cm 1994 ZVVZ USK Praha
1 Kateřina Zeithammerová rozehrávač 162cm 2002 Žabiny Brno

Širší nominace

# Jméno a příjmení Pozice Výška Ročník narození Klub
Jméno a příjmení Pozice
Romana Ptáčková Trenérka
Petr Treml Asistent trenérky
Martin Bašta Asistent trenérky
Matěj Halaj Kondiční trenér
Ladislav Burian Fyzioterapeut
Tereza Matulková Fyzioterapeutka
Ondřej Hudík Lékař
Simon Bytel Manažer týmu
Název akce Datum Domácí Hosté Výsledek Čtvrtiny Město
Příprava na předkvalifikaci o MS 2026 19. 6. 2024 18:00 Česko Finsko 84:72 24:20 47:39 66:54 Praha review Livestats
Příprava na předkvalifikaci o MS 2026 20. 6. 2024 18:00 Česko Finsko 83:70 24:20 49:39 65:55 Kutná Hora review Livestats
Příprava na předkvalifikaci o MS 2026 25. 6. 2024 18:00 Česko Slovensko -:- Praha Preview Livestats
Účast na vrcholných akcích
Olympijské hry: 6
Mistrovství světa: 11
Mistrovství Evropy: 37

Úspěchy

  • 1950 - 3. místo na ME (Maďarsko)
  • 1952 - 2. místo na ME (Sovětský svaz)
  • 1954 - 2. místo na ME (Jugoslávie)
  • 1956 - 3. místo na ME (Československo)
  • 1957 - 3. místo na MS (Brazílie)
  • 1958 - 3. místo na ME (Polsko)
  • 1959 - 3. místo na MS (Sovětský svaz)
  • 1960 - 3. místo na ME (Bulharsko)
  • 1962 - 2. místo na ME (Francie)
  • 1964 - 2. místo na MS (Peru)
  • 1964 - 3. místo na ME (Maďarsko)
  • 1966 - 2. místo na ME (Rumunsko)
  • 1967 - 3. místo na MS (Československo)
  • 1971 - 2. místo na MS (Brazílie)
  • 1972 - 3. místo na ME (Bulharsko)
  • 1974 - 2. místo na ME (Itálie)

  • 1975 - 3. místo na MS (Kolumbie)
  • 1976 - 4. místo na OH - nejlepší výsledek (Kanada)
  • 1976 - 2. místo na ME (Francie)
  • 1978 - 3. místo na ME (Polsko)
  • 1981 - 3. místo na ME (Itálie)
  • 1989 - 2. místo na ME (Bulharsko)
  • 2003 - 2. místo na EuroBasketu (Řecko)
  • 2005 - 1. místo na EuroBasketu (Turecko)
  • 2010 - 2. místo na MS (Česká republika)
«

Srpen 2023

»
Začátek Konec Název

články