Reprezentace Muži

Nejbližší zápasy

1. 7. 2021
Victoria
Turecko
Česko
2. 7. 2021
Victoria
Česko
Uruguay

Info

Rozlosování kvalifikačních skupin

Srbsko, Bělehrad
Skupina A: Dominikánská republika, Nový Zéland, Srbsko
Skupina B: Portoriko, Itálie, Senegal

Litva, Kaunas
Skupina A: Litva, Korea, Venezuela
Skupina B: Polsko, Slovinsko, Angola

Chorvatsko, Split
Skupina A: Německo, Rusko, Mexiko
Skupina B: Tunisko, Brazílie, Chorvatsko

Kanada, Victoria
Skupina A: Řecko, Čína, Kanada
Skupina B: Uruguay, Česko, Turecko

 

Hrací systém
Z každé tříčlenné základní skupiny postoupí dva nejlepší celky do semifinále, kde se křížem utkají s dvěma nejlepšími týmy z opačné skupiny. Vítězové semifinále se utkají ve finále o jediné postupové místo na OH. Na olympijské hry do Tokia tak postoupí pouze čtyři vítězové svých kvalifikačních turnajů.

# Jméno a příjmení Pozice Výška Ročník narození Klub
1 Patrik Auda pivot 206cm 1989 Yokohama (JPN)
32 Richard Bálint křídlo 192cm 2002 Basket Brno
12 Ondřej Balvín pivot 217cm 1992 Retabet Bilbao Basket (ESP)
17 Jaromír Bohačík křídlo 197cm 1992 SIG Strasbourg (FRA)
26 David Böhm křídlo/pivot 206cm 2001 NKU (NCAA)
2 Ondřej Hanzlík rozehrávač/křídlo 202cm 2002 Baskonia (ESP)
7 Vojtěch Hruban křídlo 202cm 1989 ERA Basketball Nymburk
22 Luboš Kovář pivot 203cm 2000 ERA Basketball Nymburk
23 Lukáš Palyza křídlo 203cm 1989 ERA Basketball Nymburk
15 Martin Peterka pivot 203cm 1995 Löwen Braunschweig (GER)
6 Patrick Samoura křídlo 198cm 2000 Cochise CC (JUCO)
8 Tomáš Satoranský rozehrávač 201cm 1991 Chicago Bulls (NBA)
11 Blake Schilb křídlo 199cm 1983 USK Praha
19 Ondřej Sehnal rozehrávač 190cm 1997 USK Praha
13 Jakub Šiřina rozehrávač 186cm 1987 BK Opava
24 Jan Veselý pivot 213cm 1990 Fenerbahce Beko Istanbul (TUR)
4 Tomáš Vyoral rozehrávač 190cm 1992 BK JIP Pardubice
5 Jan Zídek křídlo/pivot 202cm 1999 Pepperdine (NCAA)

Širší nominace

# Jméno a příjmení Pozice Výška Ročník narození Klub
Jméno a příjmení Pozice
Ronen Ginzburg Hlavní trenér
Petr Czudek Asistent trenéra
Jan Pospíšil Asistent trenéra
Michael Šob Manažer národního týmu
Michal Miřejovský Kondiční specialista
Jan Havlas Vedoucí týmu
Pavel Říman Lékař
Jiří Šmíd Fyzioterapeut
Název akce Datum Domácí Hosté Výsledek Čtvrtiny Město
Příprava na OQT 12. 6. 2021 15:00 Česko Finsko 78:65 12:24 33:32 53:49 Praha - neveřejný zápas review
Příprava na OQT 13. 6. 2021 12:30 Česko Finsko 93:85 34:27 56:36 79:61 Praha review Livestats
Příprava na OQT 18. 6. 2021 20:30 Německo Česko 95:62 27:17 51:33 79:46 Hamburk review Livestats
Příprava na OQT 19. 6. 2021 17:00 Česko Itálie 71:83 22:22 35:49 46:69 Hamburk review Livestats
Příprava na OQT 20. 6. 2021 17:00 Tunisko Česko 55:85 20:20 38:42 44:69 Hamburk review Livestats
Účast na vrcholných akcích
Olympijské hry: 7
Mistrovství světa: 5
Mistrovství Evropy: 29

Úspěchy

  • 1935 - 3. místo na ME (Švýcarsko)
  • 1946 - 1. místo na ME (Švýcarsko)
  • 1947 - 2. místo na ME (Československo)
  • 1951 - 2. místo na ME (Francie)
  • 1955 - 2. místo na ME (Maďarsko)
  • 1957 - 3. místo na ME (Bulharsko)
  • 1959 - 2. místo na ME (Turecko)
  • 1960 - 5. místo na OH - nejlepší umístění (Itálie)
  • 1967 - 2. místo na ME (Finsko)
  • 1969 - 3. místo na ME (Itálie)
  • 1970 - 6. místo na MS (Jugoslávie)
  • 1977 - 3. místo na ME (Belgie)
  • 1981 - 3. místo na ME (Československo)
  • 1985 - 2. místo na ME (Německo)
  • 2015 - 7. místo na EuroBasketu (Německo, Francie, Lotyšsko, Chorvatsko)
  • 2019 - 6. místo na World Cup (Čína)
«

Červenec 2021

»
Začátek Konec Název

články