První prověrku v Srbsku rozhodl lucky shot Kateřiny Elhotové

České basketbalistky odehrály v prvním přípravném utkání v Srbsku vyrovnanou partii se šťastným koncem. O českém úspěchu v útočně laděném střetnutí rozhodla poslední střelou zápasu Kateřina Elhotová.

SRB_1Češky se se srbskými reprezentantkami utkaly již podruhé v sezóně. V prvním střetnutí v KV Areně v rámci mezinárodního turnaje taktéž slavily vítězství 77:68. Srbky ale dnes v domácím prostředí byly o něco nepříjemnějším soupeřem než před třemi týdny na západě Čech.

Domácí basketbalistky nezůstaly nic dlužné své pověsti a po celé utkání praktikovaly tvrdý basketbal. Oba týmy se předháněly v útoku a ukázaly vysoce úspěšnou střelbu. Češky v útoku táhla s 23 body nejlepší střelkyně Eva Vítečková. „Dnešní zápas jsme začaly skvěle a vytvořily si rychle náskok. Asi po pěti minutách se ale Srbky probudily a začaly hrát tak tvrdě, jak jsme na ně zvyklé. I tak se nám ale poměrně dařila střelba. Měly jsme ale zase problém s jejich tvrdou obranou někdy až na hranici faulu,“ popsala nejvýznamnější prvek ve hře soupeřek česká nejlepší střelkyně.

Když utkání dospělo do vyrovnané koncovky, odmítla prodloužení česká střelkyně Kateřina Elhotová, která v poslední vteřině trefila české vítězství 89:86. Posunula se tím na druhé místo v české střelecké tabulce a o bod tak předstihla třetí dvojcifernou střelkyni lvic Alenu Hanušovou.

„Na konci zápasu jsme měly opravdu štěstí. Daly nám vyrovnávací trojku a my měly k dispozici poslední útok. Nemůžu říct, že jsme to zahrály takticky dobře, ale měly jsme štěstí a Katka dala trojku s klaksonem,“ oddechla si Vítečková.

Srbsko – Česká republika 86:89 (25:26; 45:46; 62:67)

Vítečková 23, Elhotová 13, Hanušová 12, Kulichová a Bartoňová po 9, Sedláková 7, Pecková a Veselá po 5, Burgrová 4, Stejskalová 2