Maďarsko – Česká republika 56:55 (11:7; 20:20; 38:32)
Mansaré 16, Velkey 12, Adamecz 9, Fuisz 7, Licskai 5, Baksa 3, Mányoky a Szabó po 2, Válgvölgyi 0 – Kašpárková 14, Vojtková 13, Pohunková 7, Pudláková a Kozumplíková po 6, Adamcová 5, Selucká a Bakajsová po 2, Elhotová a Effangová 0
TH: 21/12 – 19/11
Trojky: 2 - 4
Doskoky: 39 - 41
Fauly: 18 - 22

České basketbalistky dnes nastoupily proti též neporaženým soupeřkám. Maďarky ale zatím na turnaji odehrály pouze jediný zápas, v němž porazily Izraelky. Úvod zápasu byl oboustranně nepřesný v ofenzivě. První koš zaznamenaly Maďarky až po dvou a půl minutách. České reprezentantky ale dokázaly hned z protiútoku vyrovnat rukou Vojtkové. Mírný náskok domácím zajistily úspěšné střely Kašpárkové a Pohunkové. To ale bylo ze strany Češek pro první čtvrtinu skoro vše. Bod z trestného hodu přidala ještě Kašpárková. To

Maďarky se v útoku chytly více. V poslední vteřině přidaly ještě jeden koš a zakončily tak první čtvrtinu s jedenácti body.

I ve druhé čtvrtině byl koš pro české basketbalistky zakletý. Maďarky si vypracovaly až osmibodový náskok. To jakoby Češky probudilo, zpřesnily obranu, ale především se začaly prosazovat v útoku. Za pět minut zbývajících do poločasu dostaly pouze dva body z trestných hodů. Samy přidaly deset, a tak byl stav v polovině utkání vyrovnaný.

Lepší vstup do druhého poločasu zaznamenaly české basketbalistky, které se poprvé od samotného úvodu utkání dostaly zpět do vedení. To jim ale vydrželo pouze do závěru třetí čtvrtiny. Poslední čtyři minuty totiž prohrály 12:3. To byl úsek, který nakonec rozhodl o osudu celého utkání.

Češky se sice ještě dostaly do tříbodového vedení, ale ztráta nabraná v konci třetí čtvrtiny se projevila, když si soupeřky dokázaly vzít vedení zpět. Ještě 45 vteřin před konečnou sirénou vedly Maďarky 53:47. České basketbalistky dokázaly ještě zabojovat a dvě sekundy před koncem snížily na 56:55, ale na víc už čas nezbýval, a tak si připsaly první porážku na domácím ME.

Marcela Krämer: Zápas byl od začátku plný školáckých chyb, neproměněných jistých šancí a trestných hodů. Děvčata hrála nervózně možná z důvodu, že se nám v zápase proti Izraeli zranila opora Elhotová a do zápasu nezasáhla. I přes naší špatnou hru jsme mohly zápas vyhrát, ale v tomto případě se štěstí přiklonilo na stranu Maďarska a poslední střela Kozumplíkové z tříbodové čáry nepropadla síťkou.

Renáta Pudláková: „Do zápasu jsme nastoupily s tím, že se nám zranila jedna z opor týmu Karolína Elhotová, ale jako tým jsme se s tím snažily vypořádat. Zápas byl vyloženě souboj obran, o čemž vypovídalo skóre o poločase 20:20. Troufám si říct, že basketbalově jsme na tom byly lépe, než Maďarky, ale zápas jsme si prohrály vlastními chybami a v konci se štěstí přiklonilo na stranu Maďarska. Teď máme dva dny volna, s holkami se zregenerujeme a v úterý do zápasu s Bulharkami vstoupíme z plných sil.“