První porážka na ME U16 přišla v tu nejnevhodnější chvíli

Čeští basketbalisté do šestnácti let prohráli ve čtvrtfinále evropského šampionátu divize B s Gruzií 51:65 a po první porážce na turnaji do elitní divize nepostoupí. Ve skupině o páté až osmé místo se utkají s Belgií.

Svěřenci Jana Slowiaka měli po hladkém postupu ze základní skupiny ambice na postup do semifinále a šanci na postup do elitní divize, tyto ambice však zmizely prakticky hned na začátku utkání. Za první čtvrtinu totiž Češi dali jen sedm bodů a měli mírnou ztrátu. V druhé čtvrtině se v útoku zlepšili, ale to samé se povedlo i Gruzíncům, takže ke snížení náskoku nedošlo. Když pak mladým Čechům nevyšla ani třetí desetiminutovka a jejich soupeři posunuli rozdíl ke dvaceti bodům, bylo rozhodnuto.

Kromě slabšího útoku se Češi trápili v doskakování, kde nejvíce zářil Gruzínec Tavakarashvili s šesti útočnými a celkem šestnácti doskoky. Nejlepší Čech Mikuláš Houser měl na svém kontě šest doskoků.

V pátek od 16 hodin se Češi utkají ve skupině o 5.-8. místo s Belgií.

Česká republika – Gruzie 51:65 (7:16, 25:35, 34:52)

Noumeros 14, Böhm 11, Fanta 7, Vyroubal 6, Pták 5, Sýkora 4, Manas a Pelikán 2, Kočvara, Kotala, Černý a Houser 0 – Andronikashvili 16, Tcheishvili a Sulkhanishvili po 14

TH: 15/9–27/13