První challengerová výhra pro dívky U16

První výhru vybojovaly na svém Challengeru české basketbalistky do 16 let, když přehrály ve vyrovnané bitvě Polky 61:58. Ve středu pokračuje portugalský Challenger pro svěřenkyně Richarda Fouska utkáním se Slovinskem.

Lvice nebyly se svým úvodním výkonem proti domácím Portugalkám příliš spokojené a byly odhodlané nepovedený duel napravit. Po vstupním koši Polek hned přišla série jedenácti českých bodů a po osmi minutách měly Lvice nejvyšší náskok za celý zápas. Ten ale bohužel nevydržel, závěr čtvrtiny opanovaly Polky a prakticky celou druhou čtvrtinu byly samy ve vedení. Největší krize přišla na český tým v polovině třetí čtvrtiny, kdy Polsko z nejtěsnější ztráty udělalo během pěti minut také osmibodové vedení. Lvice ale naštěstí dokázaly na ztrátu zareagovat vlastním náporem a do poslední čtvrtiny se tak šlo za vyrovnaného stavu. Ten svítil na tabuli se skóre naposledy necelé čtyři minuty před koncem, kdy Češky definitivně poslala do vedení trojkou Adéla Mezihoráková. Nebylo však ani zdaleka rozhodnuto. Polsko košem snížilo a následovalo několik nepřesných útoků na obou stranách, než se znovu z dálky prosadila Anna Brožová. Polsko znovu snížilo a zahodilo v poslední minutě několik šancí na srovnání, i poté, co Nella Klapková proměnila jen jednu šestku a rozdíl byl tříbodový. Závěr už byla loterie s fauly, kterou Lvice zvládly a mohly se radovat.

Při relativně vyrovnaných statistikách vyčnívalo šest českých útočných doskoků navíc a také body po ztrátách, na které Češky vyhrály 26:14. Lvice navíc střílely o osm šestek víc. Střelkyní zápasu byla s 21 body Anna Brožová, která přidala i 8 doskoků. Na jedenácti bodech se shodly Mariana Přibylová a Karolína Petlanová. Polky se opíraly o 15 bodů Dominiky Ullmann.