Prohra s Německem znamená téměr konec nadějí

Německo - Česká republika 75:67 (17:16; 42:30; 60:55)
Schaake 17, Hebecker 13, Gaudermann 11, Schnorr a Greinacher po 9, Schmidt 8, Graf a Kohlmann po 4, Happel 0 – Pudláková 20, Pohunková 15, Vojtková, Kašpárková a Selucká po 7, Effangová a Bakajsová po 4, Matulková 3, Kozumplíková a Adamcová 0
TH: 26/19 – 17/13
Trojky: 2 – 4
Doskoky: 36 – 29
Fauly: 21 - 23

Hned z prvního útoku dostala Češky do vedení Pohunková. To si ale Němky vzaly rychle pro sebe. Když se jim ale přestalo dařit v útoku, vycítily české basketbalistky šanci a vrátily se do vedení. To se ostatně po celou první čtvrtinu přelévalo ze strany na stranu. Českou devízou byla solidní hra v útoku i na obranném doskoku. Po té, co Češky nevyužily pár svých šancí, šly o krok dopředu opět soupeřky, které se snažily trpělivě dostat míč na podkošové hráčky.

Úvod druhé čtvrtiny uzavřela svou trojkou Pohunková a dostala tak Češky do nejvyššího vedení v zápase (23:19). Pak ale nastalo temné období pro českou hru. Reprezentantky kazily v útoku a často odevzdaly soupeřkám míč, aniž by ohrozily koš. Navíc ani v obraně se jim nedařilo s pravidelností zastavovat německé ataky. Byla z toho německá šňůra 18:0 a vedení o 14 bodů! Tuto nelichotivou bilanci přerušila košem až Bakajsová. Pěti body v závěru zachovala alespoň naději pro české basketbalistky Pudláková.

Druhý poločas zahájila Pohunková košem s faulem i s následnou proměněnou šestkou. Češky zlepšily obranu, ale i útok, zejména díky rychlým protiútokům. Po dalším koši s faulem, tentokráte Selucké, už byl rozdíl ve skóre pouze pět bodů. Němky si z náznaku krizové situace pomohly trojkou. Na to ale dokázala odpovědět Matulková. Čtyři trestné hody Effangové znamenaly snížení až na jeden bod. Němky od poloviny čtvrtiny dávaly body pouze z trestných hodů. I to jim stačilo k udržení náskoku.

Češky měly problémy na obranném doskoku, ale i přesto si dokázaly po koších Pudlákové jít šest minut před koncem do vedení. Po koši s faulem si Němky ale vedení vzaly zpět. Od té doby české basketbalistky dotahovaly tříbodové manko ve skóre. I když měly několik šancí jít do vedení, nevyužily je a v následném závěrečném vabanku už jim štěstí nepřálo.

Marcela Krämer: „Myslím, že ten patnáctibodový náskok jsme dokázaly fantasticky stáhnout dobrou obranou a koncentrací. V závěru, kdy jsme se mohly dostat do vedení, tak tam Kašpárková zahodila dvakrát z podkoše a Selucká jednou. Tam nám uteklo šest bodů. A jak se říká – nedáš, dostaneš.“