Podobný průběh, stejný výsledek

Druhou výhru si připsali čeští basketbalisté do osmnácti let na evropském šampionátu divize B v severomakedonském Skopje. Po Ukrajině zdolali čeští mladící i Irsko 71:56 a jsou zatím bez porážky. Turnaj pro ně pokračuje v neděli od 18:30 utkáním se Severní Makedonií.

Duel měl částečně podobný průběh jako včerejší výhra nad Ukrajinou, když český tým od začátku vedl a ve vedení byl znovu přes třicet minut, ale nedokázal zlomit odpor soupeře v prvním poločase, a naopak na přelomu první a druhé půle si vybral slabší chvilku a stejně jako včera Ukrajinu pustil Iry do vedení. Naštěstí tento trhák netrval ani v dnešním utkání příliš dlouho, Češi se zkoncentrovali a šli zpět do mírného vedení, které pak sérií dvanácti bodů v řadě na startu poslední čtvrtiny navýšili až na sedmnáct bodů rozdílu. Irové pak dokázali ještě částečně kontrovat, ale na dostřel se již nedostali a výběr trenéra Torstena Loibla si v klidu pohlídal výhru.

K té pomohlo 15 útočných doskoků, soupeřových 26 ztracených míčů oproti patnácti českým nebo také pouze jedenáct osobních chyb vítězů. Ve vyrovnaném střeleckém poli vyčníval se sedmnácti body a sedmi doskoky Viktor Ivánek, pět hráčů mezi sedmi až deseti body vedli desetibodoví Lukáš Smažák a Jiří Paidar. Irsko mělo ve svém středu šestnáctibodového Harryho Scullyho a o bod méně přidal Joshua Osayanrhion.