Patrik Auda nasměroval lvy k druhé výhře nad Slovenskem

Čeští basketbalisté si i ze druhého souboje se Slovenskem odnesli vítězství. Po včerejším brněnském úspěchu dokázali dnes vyzrát na soupeře na jeho vlastní půdě v Pezinku. Mladí basketbalisté v B týmu reprezentace tak zatím reprezentačnímu trenérovi ukazují svojí lepší tvář a bojují o účast v prvním týmu pro kvalifikaci o Eurobasket.

Češi se po včerejším vítězném vstupu do přípravy v brněnské Morendě stěhovali do Pezinku, ale i zde dokázali Slováky porazit. Tentokrát 83:69. Lvi připravující se na srpnovou kvalifikaci o Eurobasket zatím bez očekávaných lídrů týmu pracovali na získání náskoku od samého začátku zápasu. V žádné z odehraných čtvrtin nedovolili domácím ani dílčí úspěch v podobě vyhrané desetiminutovky.

Stejně jako včera se bodově prosazovali Tomáš Pomikálek a Patrik Auda. Hráč univerzitního Seton Hall Auda dokonce překonal dvacetibodovou hranici, když slovenské konto zatížil 23 body. Brněnský odchovanec držel vysoko českou vlajku především v první čtvrtině, kdy 14 bodů z celkových 20 neslo jeho podpis.

Druhý nejlepší střelec českého týmu Tomáš Pomikálek zaznamenal o deset bodů méně. Dvojcifernou hranici nastřílených bodů v českém dresu úspěšně atakovali ještě Tomáš Kyzlink a Kamil Švrdlík, kteří shodně nastříleli 11 bodů.

Lvi v poslední čtvrtině několikrát odrazili atak soupeře, který se snažil před domácím publikem vylepšit výsledek ze včerejšího střetnutí. Slovákům však nedovolili přiblížit se více jak na šest bodů.

V zápasové přípravě budou čeští basketbalisté pokračovat proti reprezentačnímu výběru do 20 let ve čtvrtek v Nymburce a v pátek v Praze na Stodůlkách. Pátečním střetnutím bude zakončena fáze přípravy pod označením B-tým.

Slovensko – Česká republika 69:83 (17:20; 31:37; 55:65)

Haviar 18, Baťka 9, Jašš 8 – Auda 23, Pomikálek 13, Kyzlink a Švrdlík po 11, Číž 8, Bohačík a Chán po 6, Kříž 3, Šiřina 2, Gniadek a Mareš 0

TH: 21/14 – 23/20

Trojky: 7 – 9

Doskoky: 28 – 32

Asistence: 8 – 16

Zisky: 11 – 10

Ztráty: 17 – 17

Fauly: 20 - 18