Osmnáctka ve čtvrtfinále ME

České basketbalistky do osmnácti let zvládly na evropském šampionátu klíčové osmifinále a dostaly se mezi nejlepších osm celků turnaje. Hladkou výhrou nad Tureckem 83:53 tak splnily první základní cíl, zachovat si příslušnost v elitní divizi i pro příští rok. Ve čtvrtečním čtvrtfinále vyzvou vítěze večerního utkání mezi Litvou a Bosnou a Hercegovinou.

Lvice ve skupině nepředvedly příliš přesvědčivé výkony, dvě porážky jim však přisoudily relativně papírového soupeře. Jejich poslední přemožitelky Lotyšky naopak v osmifinále nestačily na Itálii. Na osmifinále si navíc český tým schoval jednoznačně nejlepší výkon v dosavadním průběhu turnaje. V úvodních minutách se ještě oba soupeři oťukávali, ale pak se v šesté minutě absolutně zasekla turecká ofenziva a Češky začaly dominovat. Samozřejmě svou obranou soupeřky nutily do těžkých zakončení, rozhozené turecké hráčky ale dělaly samy od sebe spoustu chyb a často odevzdávaly míče prakticky přímo do ruky českého týmu. Téměř dvanáctiminutovou část hry bez tureckého bodu potrestaly Lvice šňůrou 21:0, která je dostala do osmnáctibodového vedení a prakticky rozhodla zápas.

Potvrzovaly se předpovědi hráček i trenéra, že Turecko se pokouší o organizovanou hru, která ale druhému týmu skupiny A vůbec nefungovala. K výbornému střeleckému výkonu se rozehrála Dominika Paurová, své si odstřílela i další stříbrná medailistka z U20 Valentýna Kadlecová. V poklidu hrající Češky vůbec soupeřkám nedovolily obrat a bez potíží v závěru i s lehkým prostřídáním kontrolovaly výhru. K té přispěla Paurová 22 body a Kadlecová 19 včetně pěti trojek.