Osmnáctka na úvod podlehla Řekům

Ve svém úvodním utkání na evropském šampionátu v tureckém Izmiru bohužel neuspěli čeští reprezentanti do osmnácti let. Při oficiální premiéře nového trenéra Torstena Loibla podlehli favorizovaným Řekům 56:67. Turnaj pro ně pokračuje v neděli od 12:45 proti Slovinsku.

Zápas hodně ovlivnily hned úvodní minuty, kdy se českému týmu nevedlo a nabral rychle osmibodovou ztrátu, se kterou se pak dlouho potýkali. Ve druhé čtvrtině, nejlepší české v utkání přišla bodová série ze strany Lvů a Češi i díky devíti bodům v řadě šli poprvé a naposledy v utkání do nejtěsnějšího vedení. Po přestávce však přišel velký nápor ze strany Řeků, kteří dvanácti body za sebou utekli do čtrnáctibodového vedení. Lvi zápas ještě nezabalili a sedm minut před koncem snížili na rozdíl pouhých pěti bodů, na zvrat to ale bohužel nebylo a Řekové si koncovku bez větších potíží pohlídali.

Řecký tým těžil zejména z lepšího doskakování a také prakticky stejný počet ztrát (18 vs. 19) dokázali přetavit ve více než dvojnásobný počet bodů. Zářil zejména Alexandros Samodurov, který ke 20 bodům přidal i 13 doskočených míčů. Na 24 bodů se dostal nejlepší český střelec v zápase a jediný dvouciferný Lukáš Olbort.