Osmnáctiletí Lvi jako favorité nezaváhali, postup ale uniká

Čeští reprezentanti do osmnácti let zvládli svůj čtvrtý zápas na evropském šampionátu divize B. Bez větších problémů zdolali outsidera skupiny Albánii 88:52 a udrželi tak naději na postup do čtvrtfinále, ale musí věřit v zázrak. Záleží na výsledcích ostatních zápasů, kde musí favorité klopýtnout.

Češi po prohrách s Nizozemskem a Velkou Británíí věděli, že pro udržení naděje na postup musí nutně zvítězit. Albánie, která dosud prohrála všechny své zápasy, byla pro tým Petera Bálinta snadným soupeřem. Celek, který se na turnaji opírá o pivota Haruniho, vzdoroval jen v první čtvrtině, ve které několikrát vedl a ztrácel po ní pouhé dva body.

V úvodu druhé desetiminutovky se Češi utrhli trojkami na rozdíl deseti bodů a i přes snahu střelce Dedolliho náskok postupně navyšovali. Po přestávce favorit zápasu ještě přidal na obranné polovině a dovolil Albánii pouhých devět bodů ve třetím období.

Poslední čtvrtina už byla ve znamení prostřídání sestav a šetření sil na další duely. Český náskok narostl až na 40 bodů a všech dvanáct hráčů si zahrálo alespoň deset minut. Oproti předchozím duelům se výrazně zlepšil doskok, pozitivní byl i pohled na nižší počet ztracených míčů.

Ve středu Češi uzavřou skupinu klíčovým duelem s dosud neporaženým Švédskem od 12:45.

Česká republika - Albánie 88:52 (18:16, 43:27, 64:36)

Farský 16, Slavík a Borovka po 11, Welsch 10, Krejčí 8, Savić 7, Svoboda 6, Šulc a Kovář 5, Výcha 4, Havlík 3, Bzonek 2 – Dedolli 15, Haruni 9

TH: 30/16 – 27/18

Trojky: 10 – 4

Doskoky: 47 – 38

Zisky: 11 – 8

Ztráty: 16 – 25

Asistence: 20 – 9

Fauly: 24 – 25