Neporažená Francie byla v osmifinále nad síly mladých Lvů

Česká reprezentace mužů do dvaceti let ani ve čtvrtém zápase na evropském šampionátu divize A na Krétě nezvítězila. Po třech porážkách ve skupině nestačili Češi v osmifinálovém souboji na Francii 61:88 a čekají je boje o udržení v elitní divizi.

Do zápasu nevstupovali Češi v roli favoritů, protože Francie svou skupinu bez porážky vyhrála a oni naopak skončili poslední. V úvodu ale hráči v modrém rozhodně outsidery nebyli. Čechům se dařila střelba z dálky a po třech rychlých trojkách Rouba vedli po pěti minutách 14:9. Francouzi pak zavřeli obrannou polovinu a přetočili skóre na svou stranu, přesto byl průběh stále vyrovnaný.

Utkání se zlomilo v úvodu druhé desetiminutovky, kdy Češi pět minut čekali na první úspěch z pole, a když už se prosadil Dlugoš, snižoval jen na rozdíl patnácti bodů.

Na začátku druhého poločasu přišel pokus o nápor, ale Francouzi si ho pohlídali, a naopak poprvé utekli na dvacetibodový rozdíl. V poslední čtvrtině pak už mohli za jasného rozdílu oba trenéři šetřit své opory na další zápasy. Francouze čeká ve čtvrtečním čtvrtfinále Srbsko, Češi vyzvou v boji poražených osmifinalistů Ukrajinu. Vítěz souboje mezi Českou republikou a Ukrajinou uhájí příslušnost k elitní divizi bez ohledu na další výsledky.

Francie - Česká republika 88:61 (23:17; 46:32; 75:48)

Okobo 16, Noua 14, Yetna 13 - Kozák a Roub po 11, Váňa 10, Tůma 9, Sehnal 7, Dlugoš 5, Kolář 4, Bukovjan a Novák po 2, Goga a Jelínek 0

TH: 18/15 - 12/6

Trojky: 13 - 9

Doskoky: 51 - 36

Zisky: 9 - 8

Ztráty: 15 - 16

Asistence: 22 - 12

Fauly: 19 - 24