Muži U20 stále čekají na první výhru

Čeští basketbalisté do 20 let budou na letošním Mistrovství Evropy bojovat o záchranu divize A i pro příští sezónu. V základní skupině nevyužili ani jednu ze čtyř šancí na zisk premiérového vítězství.

Peterka_U20_2014V prvním utkání na šampionátu se svěřenci Miroslava Marka postavili Itálii a vlastně už první čtvrtina určila ráz celému dalšímu průběhu zápasu – Češi jí prohráli 15:27. Přestože soupeře v zápase přeskákali, byla to v podstatě jediná statistika, ve které dokázali Italy převýšit. Významný rozdíl určily především ztráty, kterých čeští hráči za celý zápas nasbírali o 12 více než soupeř, celkem 26.

Česká republika - Itálie 60:84 (15:27; 29:46; 39:64)

Peterka 23, Slanina 15, Feštr 7, Kouřil 5, Heinzl 4, Pumprla, Šoukal a Stegbauer po 2, Dedek a Šlechta 0

Pokud první utkání rozhodly ztráty a Češi se blýskli na doskoku, v zápase proti Černé Hoře bylo vše jinak. Ne že by si Češi dostatečně pohlídali ztracené míče, celkem jich v zápase ztratili 21, ale soupeři dokázali ještě o šest více. I přes toto manko a tristní úspěšnost trestných hodů (40/18) dokázali Černohorci zápas dotáhnout do vítězného konce. Výrazným způsobem jim k tomu pomohla druhá čtvrtina, ve které český tým deklasovali 21:8.

Černá Hora - Česká republika 84:70 (22:16; 43:24; 64:48)

Kouřil a Slanina po 13, Dedek a Křivánek po 8, Feštr a Peterka po 7, Choleva 4, Stegbauer a Heinzl po 3, Pumprla a Šlechta po 2, Šoukal 0

Stejně jako v prvním utkání, ani proti Turecku nezvládli Češi vstup do utkání. První desetiminutovku prohráli rozdílem 13 bodů 13:26. Když se jim nevedlo ani ve druhé čtvrtině, bylo jasné, že ve druhém poločase je čeká těžká práce. Češi se dokázali trochu přiblížit až na konci třetí desetiminutovky, ale Turci si nepřipouštěli žádné komplikace a udrželi si stoprocentní bilanci v základní skupině i po utkání s českou reprezentací.

Česká republika - Turecko 64:81 (13:26; 33:50; 52:65)

Peterka 19, Feštr 17, Slanina 11, Šlechta 8, Dedek 4, Křivánek 3, Kouřil 2, Pumprla, Šoukal a Stegbauer 0

Před posledním zápasem už Češi věděli, že se jim do osmifinálové skupiny proklouznout nepodaří. Chorvaté naopak hráli o druhé místo ve skupině a nechtěli nic ponechat náhodě. Od začátku zápasu šli za vítězstvím. Českým basketbalistům dovolili střílet pouze osm trestných hodů, z nichž Češi proměnili přesně polovinu. Čeští basketbalisté ve své sestavě našli pouze jediného dvojciferného střelce a stále tak na první výhru čekají.

Chorvatsko - Česká republika 72:46 (22:11; 41:24; 53:38)

Peterka 11, Křivánek 8, Kouřil 7, Slanina 5, Feštr a Šoukal po 4, Dedek 3, Pumprla a Šlechta po 2, Stegbauer 0

Nyní na Čechy čeká skupina s Německem, Maďarskem a Ruskem o co nejvýhodnější postavení pro play-off o udržení v divizi A.