Muži U18 vstoupili do ME prohrou s Británií

Česká reprezentace mužů do osmnácti let na úvod evropského šampionátu divize B nestačila na Velkou Británii 55:84. Šance na postup z šestičlenné skupiny se tak hned po prvním zápase zmenšily.

Svěřenci trenéra Petera Bálinta do utkání velmi špatně vstoupili a jako by okopírovali největší neduh, který trápil před pár dny reprezentaci dvacetiletých. Výborně fyzicky vybavení Britové vlétli do zápasu s maximálním nasazením a po dvou minutách vedli 10:0. Pak se sice prosadil za tři body Welsch, ale trápení dál pokračovalo. Náskok dál rostl a po první čtvrtině se zastavil na šestnácti bodech.

Ani ve druhé čtvrtině k výraznému zlepšení nedošlo a po třech minutách druhého období Russell zvyšoval poprvé na rozdíl dvaceti bodů. Čechům se nedařilo připravit si dobrou pozici v útoku a jejich soupeř silovou hrou pohodlně navyšoval náskok.

Ve třetí desetiminutovce se Češi zmohli na pouhých devět bodů a náskok narost až na čtyřicet bodů. Ke snížení došlo až v závěru, kdy oba celky prostřídali a hráčům v modrých dresech se podařilo zkorigovat skóre.

O nápravu se budou Češi pokoušet v sobotu od 19:30 s Lucemburskem.

Velká Británie – Česká republika 84:55 (31:15, 49:26, 71:35)

Fuller 17, Henry McCalla 12, Boachie-Yiadom 11 – Welsch a Svoboda po 10, Kovář 8, Havlík a Šulc po 6, Krejčí 5, Farský 3, Slavík a Bzonek po 2, Výcha, Borovka a Savić po 1

TH: 15/15 – 16/9

Trojky: 7 – 6

Doskoky: 41 – 40

Zisky: 14 – 10

Ztráty: 24 – 25

Asistence: 15 – 9