Muži U18 splnili ve druhém zápase roli favorita

Česká reprezentace mužů do osmnácti let si v druhém utkání na evropském šampionátu divize B poradila s Lucemburskem 76:51. Po dvou zápasech tak mají Češi vyrovnanou bilanci vítězství a porážek.

Po včerejší vysoké porážce s Velkou Británií museli Češi v druhém utkání nutně zvítězit, aby si zvedli sebevědomí a zároveň udrželi naděje na postup z šestičlenné skupiny.

Za povinnou výhrou vykročili svěřenci Petera Bálinta hned od začátku, když jim oproti včerejšímu utkání výborně vyšel vstup do zápasu. V šesté minutě Jakub Slavík zvyšoval na 15:2 a trenér Lucemburska jen marně zastavoval oddechovým časem nápor soupeře.

Basketbalový trpaslík z Lucemburska se z nepříjemného úvodu oklepal a snížil na osmibodový rozdíl po první čtvrtině, ale v druhém období přidali Češi v obraně a náskok pohodlně rostl. Trojka Krejčího čtyři minuty před poločasem posunula Čechy poprvé do dvacetibodového vedení a jen velký střelecký výkon Bena Kovace udržoval skóre na přijatelném rozdílu.

Po přestávce se Lucembursko zlepšilo v útoku a třetí desetiminutovka byla prakticky vyrovnaná, v poslední čtvrtině ale Češi znovu zabrali a nepřipustili drama. Před nedělním duelem s Nizozemskem tak snad pošetřili i trochu sil.

Česká republika – Lucembursko 76:51 (17:9, 40:22, 62:42)

Welsch 16, Krejčí 15, Slavík 13, Svoboda a Kovář po 8, Havlík a Farský po 6, Bzonek a Šulc po 2, Výcha, Borovka a Savić 0 – Kovac 18, Demuth 10

TH: 17/12–14/8