Muži U17 - Vítězná domácí derniéra před MS

Česká Republika – Egypt  68:60 (17:21, 34:32, 57:46)
Peterka 15 (1x3), Šoula a Dedek (1x3)  po 13, Slanina 11, Šubert 6 (2x3), Svoboda a Zumer po 4, Šoukal 2 – Hosny 14, El Sayed a Aly po 10, Siliman a O.Nabil po 6, Hicham 5, Z.Nabil 4, Ihab 3, Abdine 2
Fauly: 26 - 19
TH: 18/11 - 32/14
Trojky: 5 - 0
Rozhodčí: Ilona KUČEROVÁ, Jan JEŘÁB
20 diváků

V posledním domácím vystoupení před odletem na MS do Litvy sehráli čeští mladící do 17 let odvetné utkání se stejně starými Egypťany. Domácím trenérům chyběl lehce nachlazený rozehrávač Kouřil, a tak tíha rozehrávky zůstala na dvojici Zumer – Šubert.

Soupeř evidentně nechtěl v Praze podruhé prohrát a předvedl o mnoho lepší výkon než v sobotním utkání. Zahajovací sestava Zumer, Šoula, Dedek, Peterka a Slanina hrála prvních 6 minut zcela vyrovnanou partii (13:13). Závěr první čtvrtiny vyšel naším soupeřům, kteří si vybudovali náskok 4 bodů (17:21). Druhá čtvrtina přinesla stále vyrovnaný a bojovný výkon obou soupeřů. Do poločasu převrhnul misku vah se skórem na českou stranu, dnes velice aktivní, Slanina. Po poločasové přestávce předvedli čeští mladíci nejlepší výkon v pražském dvojutkání a zcela zaslouženě odskočili na rozdíl 13 bodů (57:44). V závěrečném dějství se hosté snažili výsledek otočit ve svůj prospěch, ale více než snížení na konečný rozdíl osmi bodů čeští hráči nepřipustili.

Tímto zápasem skončilo závěrečné herní vystoupení na domácí palubovce před odletem do dějiště MS. Nyní má družstvo do pátku 22.6. volno a od soboty má naplánovány poslední tréninkové jednotky v radotínské sportovní hale a v neděli 24.6. ve večerních hodinách výprava odlétá do Kaunasu. V pondělí 25.6. čeká tým další přípravné utkání s družstvem pořadatele MS, Litvou, od 18h místního času v Žalgiris Aréňě.

David ZUMER : „Do zápasu vstoupil soupeř lépe než v sobotu, byli mnohem běhavější, ale dařilo se nám zastavovat jejich protiútoky a také jsme dobře bojovali na doskoku. Jsme rádi, že se nám povedlo vyhrát poslední zápas na domácí palubovce před zahájením MS.“