Muži na úvod Univerziády berou vítězství

Čeští basketbalisté vstoupili do 29. letní Univerziády na Tchaj-wanu úspěšně. V prvním duelu v základní skupině zdolali Rumunsko 72:60. V pondělí brzy ráno středoevropského letního času je čeká zápas proti Argentině.

Svěřenci Miroslava Marka do zápasu vstoupili velmi dobře a brzy si získali mírný náskok, ten však Rumuni dokázali do konce první čtvrtiny prakticky zlikvidovat. Ve druhé desetiminutovce se Češi rozstříleli a po koši Kvapila to bylo tři minuty před přestávkou o devatenáct bodů. V tu chvíli se však rozstřílel Ionescu a pomohl svému týmu zpět do zápasu.

Po přestávce už favorit zápasu nedovolil soupeři výrazněji se přiblížit a prakticky po celou druhou půli bylo vedení Čechů dvouciferné. Vždy, když se pokusili Rumuni o nápor, přišla odpověď z ruky Kvapila a spol. Rumunům tak nepomohl ani skvělý výkon rozehrávače Dynama Bukurešť Sebastiana Ionesca, který dal čtyři trojky z osmi pokusů a celkem dal jedenadvacet bodů.

Češi vsadili na četnější střelbu z dlouhé vzdálenosti, která jim v tomto utkání tolik úspěchu nepřinesla, ale výrazně jim pomohl 16 útočných doskoků a výrazně menší počet ztracených míčů.

Do turnaje se v pondělí zapojí i družstvo žen, které vyzve Polsko.

Rumunsko – Česká republika 60:72 (13:18, 33:40, 48:57)

Ionescu 21, Dragoste 12 – Kvapil 14, Sehnal 10, Feštr 9, Bujnoch a Pumprla po 8, Dragoun a Šiška po 6, Křivánek 5, Novák 4, Kroutil 2, Hartig a Bělohradský 0

TH: 18/10–14/11