Maďarky přes Lvice v osmifinále

Třetí porážku na evropském šampionátu divize A si připsaly české basketbalistky do šestnácti let. Svěřenkyně kouče Richarda Fouska v osmifinále turnaje nestačily na výběr Maďarska 58:67 a čekají je souboje o 9.-16. místo. Pokračování turnaje pro český tým je na řadě už ve středu, kdy vyzvou od 13 hodin v tureckém Izmiru Izraelky.

Duel byl velmi vyrovnaný úvodních přibližně dvanáct minut, kdy se hned šestkrát měnil vedoucí tým a Češky dokázaly dobře držet krok. V druhé polovině druhé čtvrtiny ale získaly Maďarky mírné vedení, které sice párkrát dokázaly navýšit na dvouciferný rozdíl, ale nikdy nijak výrazně, a navíc Češky častokrát dostaly rozdíl pod deset bodů. Na zvrat to ale nikdy nebylo, Maďarky si v důležitých chvílích náskok podržely a český tým odrazily. V zoufalém náporu se Češky přiblížily na rozdíl šesti bodů v poslední minutě, dál to ale nešlo.

Jedinou dvoucifernou střelkyní českého týmu byla Emma Bláhová s 12 body, Marie Hamzová zapsala 7 bodů, 7 asistencí a 11 doskočených míčů. Češkám nestačilo ani 26 útočných doskoků, Maďarky měly navíc o sedm ztracených míčů více, ale daleko lepší úspěšnost střelby.