Lvice v Chengdu nestačily na Polky

České basketbalistky si na letní univerziádě zahrají o konečné sedmé místo. V pavouku o pátou až osmou příčku podlehly Polsku po nepovedeném startu do zápasu 52:71. Na turnaji tak na ně čeká už jen jeden duel, a to v sobotu v 5 hodin ráno českého času proti Brazílii.

K boji o to, který národní tým bude hrát o konečné páté místo přistoupili mnohem agresivněji a s větší chutí naše severní sousedky.

Přestože jsme se na zápas pečlivě připravovali, když jsme absolvovali dva tréninky a dva videorozbory, rozhodlo se prakticky hned v 1. čtvrtině. Skore se rozjíždělo oboustranně pomalu, pak ale Polky přece jen koše trefily a my nikoliv.
Asi ze strachu z 201 cm vysoké pivotmanky Borkowské jsme střílely ukvapeně a nepřesně. První čtvrtina tak skončila díky naší střelecké nemohoucnosti 3:17 a poločas 13:43. Přestože bylo o vítězi zápasu prakticky rozhodnuto v poločase, nesložili jsme zbraně a řekli si, že se pokusíme vyhrát druhý poločas. Polky, přestože vedly výrazně, nenechávaly nic náhodě a hrály naplno. My jsme zúžili rotaci a začali hrát o dost bojovněji a agresivněji, což Polkám příliš nevonělo. Náskok jsme postupně stahovali, třeba až o 15 bodů, ale otočit výsledek už nešlo.
Zápas ukázal, že můžete mít x-videorozborů, x-přípravných předzápasových tréninků, ale rozhodující je vlastní realizace v zápase, a to s plným nasazením a bojovností na nejvyšší úrovni. Tímto přístupem se mohlo pochlubit v tomto zápase jen pár hráček našeho výběru.
Ukazuje se, že to, co možná stačí na národní úrovni, tak na té mezinárodní bohužel nikoliv.
Pochvalu si i přes porážku zaslouží kvartet Ondroušková, Kopecká, Hálová, Natabou. Dobře zahrála taktéž střídající Busková. To je bohužel veškerý výčet pochval a to není mnoho.
Body: Ondroušková 14, Hálová 9 (+16 doskoků!), Busková, Kopecká a Natabou po 7, Gaislerová 6, Káňová 2.
Autorem článku je reprezentační trenér Daniel Kurucz.