Lvice U20 čtvrtfinalistkami ME

Mezi nejlepší osmičku týmů v Evropě se probojovaly české basketbalistky do dvaceti let. Na šampionátu divize A v maďarské Šoproni přehrály v osmifinále Belgičanky 65:42 a už ve středu se ve čtvrtfinále střetnou od 15:45 s Polkami.

Parádní obranou se hned od úvodu utkání prezentoval český tým, který na defenzivu spoléhá v průběhu celého turnaje. Belgičanky si vůbec nedokázaly vytvářet dobré střelecké pozice a když už výjimečně volnou spoluhráčku našly, ta ukvapeně střílela mimo. Lvice navíc nefaulovaly, a tak měly jejich soupeřky opravdu složitou cestu ke každému bodu v úvodní čtvrtině. Nakonec Belgičanky minuly sedmnáct z prvních devatenácti střeleckých pokusů a po dvou minutách druhé čtvrtiny měly na kontě stále jen čtyři body. Češky nepřeváděly v útoku žádné excelentní představení, ale rychlé protiútoky ve spojení s agresivní hrou jedna na jednu jim přinesly v již zmíněném úvodu druhé čtvrtiny pohodlné sedmnáctibodové vedení.

Náskok v jednu chvíli druhého období přeskočil i dvacetibodovou hranici, pak se přeci jen Belgie střelecky trochu chytila a závěrečnou bodovou minisérií se dostala alespoň částečně psychicky do hry. I tak ale měly Češky šestnáctibodový náskok zejména díky jedenadvaceti poločasovým bodům dvojice Dominika Paurová – Valentýna Kadlecová.

Vstup do druhé půle vyšel lépe Belgičankám, které opravdu získaly náporem v závěru prvního poločasu půdu pod nohama a hodně nepříjemně kousaly. Třináct minut před koncem už byl rozdíl jen desetibodový, ale houževnaté Češky znovu zabraly a deseti body v řadě znovu odskočily. To už Belgii definitivně odradilo, a i když se i v závěru snažily o zvrat, na zdramatizování proti sebevědomým Češkám už neměly. Nejlepší střelkyní vítězek byla s patnácti body Kadlecová, Dominika Paurová si připsala double-double za 11 bodů a 10 doskoků. Kompletní statistiky najdete na oficiálním webu turnaje.