Lvice U18 si pohlídaly zápas s Litvou i první místo ve skupině

Česká reprezentace žen do 18 let zvládla i své třetí vystoupení na evropském šampionátu divize A, když si na závěr základní skupiny poradila s Litvou 71:60. Mladé Češky tak obsadily první místo ve skupině C a ve středečním osmifinále vyzvou Bosnu a Hercegovinu.

Svěřenkyně Kena Scalabroniho si chtěly pojistit první příčku ve skupině a do zápasu tak vlétly s velkou energií. Po sedmi minutách byl stav 14:3 a Litevky nedokázaly zastavovat silný útok soupeřek. Ve druhé čtvrtině vyrovnaly Litevky hru, ale ve skóre pořád ztrácely a do přestávky si přenesly sedmibodovou ztrátu.

Vyrovnaná bitva pokračovala i ve druhém poločase, ale Češky stále udržovaly mírné vedení. Nápor Litevek přišel až šest minut před koncem, kdy se hráčkám z Pobaltí podařilo snížit na rozdíl čtyř bodů. V tu chvíli však zareagovaly klíčovými koši největší opory Česka. Veronika Voráčková dala za dva body a skvěle střílející Adéla Smutná trefila další trojku. Litevky ještě snížily na rozdíl tří bodů, ale v tu chvíli znovu odpověděla Voráčková. Když pak minutu a půl před koncem trefila trojku Brabencová, bylo definitivně rozhodnuto.

Osmifinále Češky odehrají ve středu od 15:15.

Česká republika - Litva 71:60 (18:11; 34:27; 48:40)

Smutná 18, Voráčková 14, Pospíšilová a Brabencová po 9, Rylichová 8, Kopecká 5, Natabou 4, Vitulová 2, Rašková a Kubíčková po 1, Šotolová a Kubíčková 0 - Donskichyte 14, Serkeviciute 11, Segzdaite 10

TH: 28/18 - 20/16

Trojky: 7 - 4

Doskoky: 53 - 45

Zisky: 13 - 15

Ztráty: 22 - 16

Asistence: 20 - 12