Lvice U16 dvanácté

Na dvanáctém místě zakončily své působení na evropském šampionátu divize A české basketbalistky do šestnácti let. Lvice v posledním utkání v portugalském Matosinhosu podlehly Slovinsku 66:74.

Oproti předchozím duelům Češkám zápas neutekl, prohrávaly maximálně o devět bodů a ve vedení byly přes patnáct minut, bohužel jim ale nevyšly klíčové pasáže včetně koncovky čtvrté čtvrtiny. Slovinky sice do zápasu dobře vstoupily a krátce před koncem první čtvrtiny odskočily, než přišla nejlepší česká pasáž v zápase, po které Lvice vedly až šestibodovým náskokem a těsné vedení držely ještě dvě minuty před koncem třetí čtvrtiny. Duel se lámal čtyři minuty před koncem, kdy za pětibodového stavu Češky inkasovaly jednu trojku a o dvě minuty později, kdy se Lvice vydrápaly zpět na rozdíl šesti bodů, přišla další trojka, která duel definitivně zlomila.

Slovinkám nevadila ani velmi slabá úspěšnost z čáry trestného hodu, kterou vynahradily lehce lepšími dvojkami i trojkami. Střelecky zazářila Slovinka Tanja Valančič, která nastřílela 28 bodů včetně čtyř trojek, na české straně jí konkurovala nejlepší Češka Emilie Brzoňová s 22 body.

Marie Staňková (hráčka českého týmu): „Jelikož to byl náš poslední zápas, tak na nás padla únava. Myslím, že jsme se s tím popraly dobře, ale nakonec jsme podlehly jejich dobré střelecké ruce.“