Lvi U20 vstoupili do ME porážkou s domácím Řeckem

Česká reprezentace mužů do dvaceti let nestačila ve svém prvním utkání na evropském šampionátu divize A na Řecko. V krétské Chanii podlehli Češi favorizovanému Řecku vysoko 47:88.

Česká reprezentace nastoupila do zápasu v sestavě Tůma, Goga, Nábělek, Jelínek a Kozák a držela krok pouze pět minut. To třetí trojkou Čechů srovnával na 11:11 Lukáš Bukovjan. Od té chvíle však převzali taktovku Řekové a velkou šňůrou si získali náskok 28:13. Od nejhoršího hráče v bílém uchránil Ondřej Sehnal, který korigoval skóre pěti body v řadě na závěr první čtvrtiny.

Ostrostřelba Řecka však pokračovala i ve druhé desetiminutovce a v její polovině Mouratos trojkou posunul rozdíl ve skóre na dvacet bodů. Pak se trochu chytil Theodor Dlugoš, ale i tak vedli Řekové v poločase o dvaadvacet bodů.

Druhá půle pak nabídla ofenzivní trápení na straně Čechů, kteří zaznamenali jen šest košů z pole a celkově patnáct bodů, takže nebyla šance na obrat. Naopak náskok soupeře narostl až nad propastných 40 bodů a jediným pozitivem tak může být to, že trenér Czudek mohl rozložit minuty mezi všechny hráče.

V neděli od 18 hodin čeká muže U20 další zápas, tentokrát proti Německu.

Česká republika - Řecko 47:88 (18:28; 32:54; 38:71)

Dlugoš 11, Sehnal 9, Nábělek a Kozák po 8, Kolář 4, Bukovjan 3, Váňa a Novák po 2, Goga, Jelínek, Roub a Tůma 0 - Skoulidas 12, Christidis 11, Mouratos 10

TH: 15/5 - 31/21

Trojky: 6 - 9

Doskoky: 28 - 48

Zisky: 2 - 12

Ztráty: 20 - 16

Asistence: 10 - 24

Fauly: 23 - 19