Lvi U20 šampiony divize B

Čeští basketbalisté do dvaceti let ovládli evropský šampionát divize B. Svěřenci trenéra Lukáše Pivody zdolali na turnaji v makedonském Skopje i podruhé domácí tým, tentokrát 85:72 a stvrdili návrat do divize A, který měli jistý už před utkáním.

Český tým mohl jít do zápasu před znovu skvělou kulisou už bez nervů, Lvi ale přistoupili k utkání zodpovědně a s cílem zakončit tažení turnajem pouze s jedinou porážkou, v druhém utkání proti Bulharsku. Češi odstartovali utkání výborně a po čtyřech minutách vedli 14:4. Makedonci odpověděli okamžitě sérií devíti bodů v řadě a hala bouřila. Pár minut se skóre tahalo, než přišel další český nápor a v polovině druhé čtvrtiny byl hostující celek znovu ve dvouciferném vedení.

Ani to ale nestačilo, Makedonci duel nevzdávali a ve třetí čtvrtině se dokonce dostali krátce do vedení. V tu chvíli skvěle zaplněná aréna ve Skopje byla znovu ve varu a Makedonci byli na koni. Češi ale měli větší touhu po vítězství a rozhodli se, že zlaté medaile domácímu týmu nenechají. V poslední čtvrtině skvěle kontrolovali hru, trefovali důležité střely a bojující Makedonce setřásli. Pomohla rychlejší hra, díky které Češi zaznamenali dvaadvacet bodů z rychlého protiútoku a také větší agresivita, díky které stříleli třikrát tolik trestných hodů, co soupeř.

Obrovitý pivot Teodor Simikj táhl Makedonce 23 body, ale Češi měli lépe rozložený útok, do dvouciferných čísel se dostalo celkem pět hráčů. Nejvíce se dařilo Ondřeji Hustákovi, který k 17 bodům přidal i 9 doskoků, patnáct bodů dodal Martin Kheil.